سوالات هوش تیزهوشان

امسال تغییراتی در نحوه برگزاری آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم صورت گرفته است و در واقع آزمون تیزهوشان تحلیلی و تحصیلی که بیشتر مبنای سوالات آن براساس مطالب کتاب های درسی بوده به آزمون هوش تیزهوشان تغییر پیدا کرده و سوالات آن بر اساس سنجش ” هوش ” ، ” استعداد ” و ” خلاقیت ” به صورت تستی و تشریحی طرح می گردد ؛ سوالات زیادی برای دانش آموزان و اولیا آن ها در ارتباط با سوالات هوش تیزهوشان مطرح است که در مطلب زیر درباره این سوالات ، منابع سوالات هوش تیزهوشان ، نمونه سوالات هوش تیزهوشان و … پاسخ می دهیم.

جهت مشاوره سوالات هوش تیزهوشان

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید

جزوه آزمون هوش تیزهوشان مشاوران شریف بزودی منتشر می شود.

برای مشاوره شرکت در آزمون هوش تیزهوشان می توانید با مشاوران شریف تماس بگیرید.

منابع سوالات هوش تیزهوشان

منبع سوالات آزمون هوش تیزهوشان کتاب های درسی و کمک درسی نمی باشد و مطالعه کتب درسی لازم نیست. سوالات هوش تیزهوشان بر پایه سنجش هوش دانش آموزان طرح می گردد و سوالات آن در مباحث هوش ، استعداد و خلاقیت می باشند.
هیچ گونه منبعی برای این سوالات معرفی نشده است ، اما با توجه به آزمون سال های قبل تیزهوشان ششم به هفتم که بخشی از سوالات در ارتباط با سنجش هوش دانش آموزان تحت عنوان سوالات استعداد تحلیلی طرح می شد ، سوالات هوش تیزهوشان امسال نیز از این نوع پرسش ها و سایر شیوه های سنجش هوش و استعداد پیروی می کند. یکی از منابعی که به دانش آموزان پیشنهاد می شود تا برای آزمون هوش تیزهوشان در نظر داشته باشند ، قسمت استعداد تحلیلی سوالات آزمون های سال های قبل می باشد.

نحوه پاسخگویی به سوالات هوش تیزهوشان

این گونه آزمون ها ، سوالات یا مسائل به دنبال سنجش هوش دانش آموز می باشند ، لذا استعداد ، دقت و سرعت عمل ملاک هایی است که در طرح سوالات مد نظر قرار داده می شود.
دانش آموزان باید با توجه به تعداد سوالات و زمان در نظر گرفته شده برای سوالات ابتدا به سوالاتی که جواب آن ها را راحت تر پیدا می کنند پاسخ دهند و بعد از آن زمان باقیمانده را صرف پاسخگویی به سوالات مشکل تر کنند.

برای مشاوره سوالات هوش تیزهوشان

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)