Facebook +Google Twitter Instagram RSS
انتخاب رشته کنکور سراسری

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد
امروزه انتخاب رشته دانشگاه آزاد دیگر انتخابی بین خوب و بد نیست، بلکه انتخابی بین بهترین ها می باشد. زیرا حدود 90 تا 95 درصد از رشته های دانشگاه آزاد، بدون کنکور دانشجو می پذیرد و این دانشگاه فقط بین رشته های بهتر و ممتاز برای دانش آموزان حق انتخاب قرار داده است.
-    برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد چه نکاتی حائز اهمیت است؟
-    تفاوت انتخاب رشته دانشگاه آزاد با انتخاب رشته سراسری چیست؟
-    سهمیه های مورد قبول دانشگاه آزاد چیست؟
-    تصورات غلط در مورد دانشگاه آزاد چیست؟

انتخاب رشته کنکور سراسری - مشاوران شریف

انتخاب رشته تصميم گيري براي زندگي تحصيلي و تصمیمی سرنوشت ساز برای آینده شماست، که

براي اين تصميم گيري، شما بايد:

  •  علاقه ها و توانائي هاي خود را بشناسيد،
  •  براي آيندة خود برنامه داشته باشيد،
  •  رشته هاي دانشگاهي را بشناسيد.

و سرانجام طبق علاقه ها و توانائي هاي خود و با توجه به برنامه اي كه براي آيندة خود داريد، و با بهره گیری از تجربه یک مشاوره مجرب رشته هاي مناسبي را انتخاب كنيد.

ادامه مطلب - انتخاب رشته کنکور سراسری

انتخاب رشته - معرفی رشته مهندسی شیمی

مهندسین شیمی شاید در اولین بحث که با کسی که آشنایی با این رشته ندارد بیان نمایند آن فرد به  دلیل نداشتن اطلاعات حکافی حرف های بی ارتباط با این رشته را بیان نماید. این تجربه برای همگی آن ها به خصوص مهندسین شیمی دردناک بوده است. لغت مهندس شیمی (Chemical Engineer)، در ظاهر معانی زیر را به همراه دارد .

انتخاب رشته - معرفی رشته مهندسی عمران

مهندسی عمران رشته ای است که ارتباط دهنده علم در ایجاد سازندگی و عمران دنیا می باشد. یعنی هرچیزی که به آبادی یک کشور باز می‌گردد، مانند: سد، فرودگاه، جاده، برج، تونل، دکل‌های مخابرات، سیل و آتش و نیروگاههای برق و مصالح سبک، ساختمان‌های مقاوم در مقابل زلزله، ارزان و با کیفیت مناسب برای ساخت و ساز، جزو کار هایی است که مهندس عمران در آنها تاثیر گذار است.

انتخاب رشته - معرفی رشته حقوق

 
علم حقوق به تمامی روابط اجتماعی که آثار حقوقی از آن ایجاد می شود موضوعیت دارد.
با توجه به تعریف گفته شده اگر این روابط مربوط به دولت و مردم باشد، به حقوق عمومی معروف می شودو اگر شامل مسائل و روابط خصوصی مردم باشد را حقوق خصوصی میگویند.

انتخاب رشته - معرفی رشته حسابداری

در اصل باید حسابداری را یک سیستم معرفی کرد که در آن فرآيند جمع آوري، طبقه بندي، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهيه گزارش هاي مالي و صورت هاي حسابداري در شکل ها و مدل هاي خاص انجام مي گيرد. که این سیستم برای افراد ذي نفع درون سازماني مثل مديران سازمان و يا برون سازماني مثل بانک ها، مجتمع عمومي سازمان مورد نظر و يا مقامات مالياتي بتوانند از اين اطلاعات استفاده کنند.طبق این تعریف افرادی که تحصیلات دانشگاهی ندارند دفتر دار به حساب می آیند، نه حسابدار.

انتخاب رشته - رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی

یکی از ره کار های مهم کشور های دنیا برای خودکفایی و استقلاا داشتن امنیت مواد غذایی است. استفاده از علوم و فنون غذایی، کاهش ضایعات، استفاده بهینه از مواد غذایی و مدیریت صحیح بر منابع برای افزایش عمر نگهداری در عین حفظ کیفیت مواد غذایی، نیاز مند وجود نیرو های کاردان و متخصص در زمینه مواد غذایی است. کسانی می توانند از عهده این کار ها برآیند که در محیطی آموزشی راه کار های این تخصص را فراگیرند.

انتخاب رشته - معرفي رشته و شغل پرستاري

شغل پرستاری یکی از شغل های کلیدی و مهم در یخش های بهداشتی و درمانی یک مجموعه است. پرستار نقش مهمی در مواردی مانند پذیرش، آماده کردن بیمار ها ، مراقبت و حمایت های اجتماعی ایفا می کند. در تقسیم بندی های کلاسی و دوره ای یک پرستار خوب را هم ارز با یک پزشک خوب قرار می دهد به  طوری که خوبی کار یک پزشک با مراقبت عای یک پرستار از بیمار مشخص می شود.

انتخاب رشته - معرفی رشته دندانپزشکی

رعایت بهداشت دهان و دندان امری به شدت ضروری و قابل توجه است . شاید بر روی دیوار برخی از مطب های دندان پزشکی ای جمبه را دیده باشید:"یا نخ دندان یا مردن، کدام را انتخاب می‌کنید؟” . این جمله در نگاه اول بیشتر به طنز شبیه است اما اگر بخواهیم علمی به این جمله توجه داشته باشیم می توان با استفاده از تحقیقات دانشمندان به این نتیجه رسید که برخی از عفونت های دندان یا اطراف دندان مانند لثه در صورتی که وارد خون انسان شوند عواقبی همچون سکته قلبی را به دنبال دارند و باعث مرگ می شوند.پس می توان دید که رعایت بهداشت دهان یک امر بسیار مهم در حفظ سلامت می باشد.
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان