Facebook +Google Twitter Instagram RSS

مشاوره تحصیلی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی - تغذیه مناسب برای درس خواندن و موفقیت در مطالعه

*قبل از رفتن به مدرسه در هنگام صبح زود صبحانه خود را کامل بخورید.

تمرکز در هنگام درس خواندن - موفقیت در درس خواندن

1- داشتن عدم تمرکز حواس امری طبیعی است . پس نباید برای این موضوع خود را نگران کنیم و فقط باید سعی کنیم آن را در اختیار بگیریم.

مشاوره تحصیلی - برای موفق شدن چگونه درس بخوانیم؟

ک توصیه بسیار مهم برای دانش آموزان این است که هر روز که به خانه می‌آیید تکالیف درسی مربوط به همان روز را انجام دهید و مطالب تدریس شده در آن روز را در بعد از ظهر همان روز مطالعه کنید و بعد مشغول تفریح شوید

چگونه از جعبه لایتنر استفاده کنیم؟

اگر در کار مرور وقفه ای نیندازید 30 روز طول خواهد کشید تا هر 5 قسمت جعبه تکمیل شود.همیشه بین هر دو گروه برگه یک کاغذ رنگی با ارتفاع بیشتر قرار دهید تا برگه های مربوط به روزهای مختلف با هم مخلوط نشوند 

جعبه لایتنر و طریقه استفاده از آن

جعبه لایتنر از چند خانه تشکیل شده است و خودتان هم می توانید با کمک چوب، مقوا و ... یکی بسازید. خانه شماره 1 از همه کوچکتر و خانه شماره 5 از همه بزرگتر است .

برنامه ریزی برای قبولی در آزمون نمونه دولتی

     برای رسیدن به موفقیت در هر کاری باید برای خود هدفی را تعیین کنید آزمون نمونه دولتی مستثنی نیست و باید دارای هدف باشید.
    هدف چیزی است که فرد برای رسیدن به آن تلاش می کند، پس اگر تلاش نکنید هدف خود را اشتباه انتخاب کرده اید یا آن را هدف نام گذاری کردید در صورتی که هدف نیست.

مشاوره تحصیلی - چگونه درک مطلب خود را افزایش دهیم؟

داشتن تمرکز یکی از مهمترین راه های دریافتن درس می باشد اگر درس را با تمرکز بخوانید می توانید به خوبی آن را دریابید. در این سایت روش های بالا بردن تمرکز نیز ذکر شده که شما را به خواندن آن دعوت می کنم.

مشاوره تحصیلی - تكنيك‌هاي ايجاد تمركز

یکی از موثرترین راه های تمرکز، نوشتن عوامل حواس پرتی است.این کار باعث تخلیه ذهن شما می شود  و شما می توانید با تمرکز بیشتر مطالعه کنید. به‌عنوان مثال، اگر يادتان آمد كه بايد كاري انجام دهيد يا به كسي تلفن بزنيد و... آن را به‌صورت خلاصه يادداشت نمائيد و با اين‌كار نگراني شما از اين‌كه آن موضوع در حافظه شما مي‌ماند يا نه، از بين خواهد رفت.

مشاوره تحصیلی - عادتهای موثر برای مطالعه موثر

زمانها و مکانهای پربازده(Productive)  خود را شناسایی کنید مثلا زمانی را انتخاب کنید که در آن شما بهتر می توانید یادبگیرید و بازدهی بیشتری در آن زمان دارید. یا مکان هایی را انتخاب کنید که در آنجا بهتر بتوانید تمرکط کنید و راحت تر و بی دغدغ تر مطالعه کنید.

راه های مقابله با عوامل حواس پرتی

داشتن برنامه ریزی، ابتدایی ترین کاری است که باید انجام داد، داشتن یک برنامه ریزی جامع و کامل کمک شایانی در بهبود روند کیفیت تحصیل می کند. سعی کنید طبق همان برنامه تنظیم شده به انجام دادن همان فعالیت مشخص (کلاس، مطالعه، استراحت، عبادت، ورزش و...) بپردازید. این کار حداقل دو فایده مهم دارد:
الف) با این کار میتوانید نظم و انضباط را وارد روند زندگیتان کنید.
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان