دانشگاه تورنتو-University of Toronto

20

دانشگاه تورنتو


تحصیل در کانادا

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه کانادا می باشد که در سال ۱۸۲۷ در شهر تورنتو تاسیس شد و در مجموع که در شهر تورنتو قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده و در در مجموع پردیس‌ها تا حدود ۸۸۷۶۶ نفر دانشجو داشته است.

براساس رتبه بندی دانشگاه های جهان (QS) در سال ۲۰۱۷ دانشگاه تورنتو در رده ۳۱ در جهان و رده ۱ در کانادا قرار دارد. همچنین دانشگاه تورنتو براساس رتبه بندی توسط موسسه تایمز در رده ۲۲ در جهان و رده ۱ در کانادا قرار دارد.

این دانشگاه تورنتو عضو انجمن دانشگاه‌های آمریکایی نیز هست. همچنین چهارمین کتابخانه بزرگ آمریکای شمالی با بیش از ۱۰ میلیون جلد کتاب در این دانشگاه قرار دارد.

براساس آمار دانشگاه تورنتو تا سال ۲۰۱۷ تعداد دانشجویان ثبت نام شده در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ۷۰۷۲۸ نفر که شامل ۵۶۲۶۱ نفر بومی کانادا و ۱۴۴۶۷ نفر دانشجوی بین المللی و در مقطع تحصیلات تکمیلی ۱۸۰۳۸ نفر که شامل ۱۵۰۵۳ نفر بومی کانادا و ۲۹۸۵ نفر دانشجوی بین المللی می باشد.

در پاییز سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ تعداد دانشجویان کارشناسی تمام وقت جدیدالورود در این دانشگاه ۱۵۲۹۹ نفر بوده است.

این دانشگاه دارای ۱۴۲۴۰ نفر اعضای هیات علمی، ۶۶۵۹ نفر کارمند و ۱۴۹ نفر کتابدار در سال ۲۰۱۷ می باشد.

تعداد رشته های مقطع کارشناسی ۷۰۰ رشته و تعداد رشته های مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) بیش از ۲۰۰ رشته می باشد.

میزان شهریه دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی در سال تحصیلی ۲۰۱۶ حدود ۴۱ تا ۴۷ هزار دلار می باشد و میزان شهریه برای دانشجویان بین المللی تحصیلات تکمیلی حدود ۲۰ الی ۵۳ هزار دلار وابسته به رشته تحصیلی متفاوت می باشد.

این مطلب در حال تکمیل است.

 

 

کانال تلگرامی مشاوران شریف