ثبت نام دانشگاه آزاد

48
روند روبه رشد جمعيت دانشگاهيان کشور، هر فردي با هر مدرک و شغل و مرتبه اي را ترغيب به حضور در دانشگاه مي کند.  – دانشگاه بدون کنکور – دانشگاه با آزمون
دو راه به دانشگاه اما به مراتب ساده تر از گذشته بدون کنکور و با کنکور مي باشد.
** شما نيز با هر شرايط علمي و سني و هر شرايط شغلي و مي توانيد بدون آزمون و با آزمون وارد دانشگاه شويد**
ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور
دانشگاه آزاد در دو مقطع کارداني و کارشناسي در دو نيمسال مهرماه و بهمن ماه اقدام به جذب دانشجو به صورت کاملا بدون آزمون مي کند. زمان ثبت نام در مرداد تا اوايل مهرماه و براي نيمسال دوم از آبان تا اوايل بهمن ماه ادامه مي يابد. تمامي مراحل ثبت نام در سامانه آزمون دانشگاه آزاد در سايت www.azmoon.org با خريد کارت اعتباري و درج اطلاعات شخصي و تحصيلي انجام مي پذيرد.
در مقطع کارداني بدون کنکور دانشگاه آزاد به دو صورت کارداني پيوسته و کارداني ناپيوسته دانشجو مي پذيرد. دانش آموزان با هر مدرک ديپلم از نظري تا کاردانش و فني حرفه اي مي توانند در هر رشته دلخواه در مقطع کارداني پيوسته ثبت نام کنند و در مقطع کارداني ناپيوسته فقط دانش آموزان رشته هاي نظري با مدرک پيش دانشگاهي مي توانند اقدام به ثبت نام نمايند.
کارشناسي بدون کنکور نيز به دو صورت بدون پيوسته و ناپيوسته دانشجو مي پذيرد. کارشناسي پيوسته براي دانش آموزان با مدرک پيش دانشگاهي و يا دانشجويان با مدرک کارداني ارائه مي شود و کارشناسي ناپيوسته براي دانشجويان با مدرک کارداني ارائه مي شود.
** ۹۵ درصد از رشته محل هاي کارداني و کارشناسي پيوسته و ناپيوسته به صورت بدون کنکور برگزار مي شوند.**
براي کسب اطلاعات تکميلي در اين زمينه به مطلب ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه کنيد.ثبت نام دانشگاه آزاد با آزمون
علاقه مندان به تحصيل در رشته هاي پزشکي، پيراپزشکي و برخي رشته هاي پرطرفدار در ميان رشته هاي تحصيلي در کشور جهت پذيرش در دانشگاه آزاد بايد در کنکور سراسري شرکت کنند. نکته بسيار مهم اين است که زمان ثبت نام و فرم ثبت نام و نيز آزمون کنکور براي هر دو نوع دانشگاه از طريق پايگاه سازمان سنجش کشوري www.snajesh.org به صورت يکسان مي باشد، ولي شيوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و انتخاب رشته دانشگاه سراسري کاملا متفاوت مي باشد.

ثبت نام کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد
براساس قوانين حال حاضر ثبت نام کنکور سراسري کارشناسي ارشد، دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسري به صورت يکسان اقدام به برگزاري آزمون کارشناسي ارشد مي کنند. زمان ثبت نام و شيوه آن يکسان بوده و در اوايل دي ماه از طريق سايت سازمان سنجش کشوري www.sanjesh.org برگزار مي شود. هرچند تمامي مراحل ثبت نام يکسان مي باشد، ولي اعلام نتايج به صورت جداگانه و انتخاب رشته کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد از انتخاب رشته کارشناسي ارشد سراسري با شيوه اي کاملا متفاوت انجام مي پذيرد.

ثبت نام دکتري دانشگاه آزاد
برخلاف سال هاي گذشته، ثبت نام مقطع دکتري دانشگاه آزاد در آذر ماه هرسال به صورت مشترک با دانشگاه دولتي از طريق سازمان سنجش کشور www.sanjesh.org انجام مي گيرد و آزمون دو دانشگاه به صورت يکسان در يک روز انجام مي گيرد.
اعلام نتايج و کارنامه دو دانشگاه کاملا متفاوت مي باشد و انتخاب رشته دکتري آزاد و مصاحبه دکتري آزاد با شيوه اي کاملا متفاوت انجام مي شود.

**راه هاي متفاوت ادامه تحصيل اما به صورت آگاهانه و براساس واقعيت و شرايط موجود در دانشگاه هاي آزاد و سراسري و حتي خارج از کشور به صورت با آزمون و بدون آزمون را از مشاوران شريف دريافت کنيد.**

 

 

کانال تلگرامی مشاوران شریف