ثبت نام علمی کاربردی

برای ثبت نام علمی کاربردی با مشاوران شریف تماس بگیرید
تماس از تلفن ثابت با شماره بالای سایت از ۸ صبح تا ۱۲ شب
ورود به دانشگاه بدون کنکور با هر شرایط تحصیلی و شغلی که دارید
ورود به دانشگاه در هر رشته و زمینه دلخواه
ورود به دانشگاه با هر معدل و رشته تحصیلی
تحصیل در مقطع کاردانی و کارشناسی در هر زمینه تحصیلیدانشگاه جامع علمی کاربردی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد که در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام به برگزاری دوره های علمی کاربردی کرده است و هدف آن ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مراکز آموزشی فاقد تجربه اجرایی می باشد.

دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای ۳۱ واحد استانی در سطح کشور می باشد که شامل حدودا ۱۰۰۰ مرکز آموزشی است و در دو مقطع کاردانی، کارشناسی به روش ترمی و بدون آزمون دانشجو می پذیرد.
 
لازم به ذکر است در حال حاضر این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد جذب دانشجو ندارد.
ا
ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی برای تمامی افراد جامعه با هر سنی و هر مقطع تحصیلی و نیز هر معدلی و حتی شاغل به صورت بدون کنکور و کار در حین تحصیل و حتی برای دانشجویان انصرافی دانشگاه های دیگر امکان پذیر است.
( برای آشنایی بیشتر با مشخصات هر دوره، می توانید روی نام آن دوره کلیک کنید)
کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای
مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای
مهندسی فناوری ارشد و کارشناسی حرفه ای ارشد

شرایط ثبت نام علمی کاربردی

شرایط اختصاصی
داشتن ديپلم سه ساله نظام جديد (فني و حرفه اي، كاردانش و نظري) و يا ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله يا شش ساله نظري و فني و حرفه اي).

داشتن ساير شرايط اختصاصي اعلام شده توسط هر يك از مراكز آموزشي تحت نظارت دانشگاه جامع علمي كاربردي
برخورداري از توانايي جسمي لازم متناسب با رشته هاي انتخابي
داشتن شرايط مربوط به وظيفه عمومي
مراحل ثبت نام اينترنتي
داوطلب برای ثبت نام علمی کاربردی بايد يكايك اقدامات زير را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:
الف) مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني اينترنتي www.sanjesh.org
ب) دريافت دفترچه راهنماي ثبت نام از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور.
پ) پرداخت هزينه ثبت نام به صورت اينترنتي. داوطلبان لازم است به وسيله كارت هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آ نها فعال مي باشد، با مراجعه به سايت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۲۰۰۰۰۰ (دويست هزار) ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در پذيرش، نسبت به ثب تنام اقدام نمايند.
ت) آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت نام.
داوطلب بايد پس از مطالعه دفترچه راهنماي پذيرش در اين دوره و آشنايي با كليه شرايط و ضوابط پذيرش، با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به ثبت نام اقدام نمايد.
به داوطلبان توصيه ميشود به منظور افزايش احتمال قبولي، حداقل ۱۵ كدرشته محل (در صورت ارائه) انتخاب نمايند.

زمان ثبت نام علمی کاربردی

زمان ثبت نام در هر نیمسال با توجه به تصمیم سازمان سنجش ممکن است متغیر باشد ولی به طور کلی برای نیمسال مهرماه از مردادماه تا آخر شهریور و برای نیمسال بهمن ماه از بهمن تا اواسط فروردین ماه متغیر می باشد.

مدارك لازم براي ثبت نام علمی کاربردی

كليه داوطلبان ميبايست اصل مدارك زير را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولي در زمان ثبت نام علمی کاربردی به مراكز آموزشي ذيربط ارايه نمايند.
فرم تكميل شده استفاده از سهميه شاغل براي داوطلباني كه شاغل بوده و از سهميه شاغل در رشته متناسب استفاده مي نمايند.
آخرين فيش حقوقي براي متقاضيان استفاده از سهميه شاغل.
گواهينامه پايان تحصيلات متوسطه و يا مدرك معتبر ديپلم.
گواهي معدلدار براي افرادي كه گواهينامه پايان تحصيلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل ميباشد.
فرم تاييد معدل براي فارغ التحصيلاني كه تاكنون گواهينامه پايان تحصيلات براي آنان صادر نشده است
نکات نظام وظیفه
به طور کلی دانش آموزان و دانشجویان مرد بایستی یا دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم باشند و یا اینکه دارای معافیت تحصیلی باشند و درشرایط خاصی که دانشجو معافیت دائم یا غیردائم ندارد باید وارد زمان غیبت نظام وظیفه نشوند.
دانشجویان انصرافی با داشتن شرایط خاصی می توانند وارد دانشگاه علمی کاربردی شوند.
روش پذيرش دانشجو
پذيرش دانشجو در هر يك از كد رشته محل هاي تحصيلي براساس معدل كل مندرج در گواهينامه معتبر ديپلم، نوع ديپلم (مرتبط يا غيرمرتبط) و سهميه آزاد، شاغل،
رزمندگان و ايثارگران، خانواده شهدا و بومي بودن و با توجه به شرايط عمومي و اختصاصی پذيرش داوطلبان به تشخيص مراجع ذيصلاح صورت مي گيرد.انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی در دوره های کاردانی و کارشناسی
در حال حاضر گزینش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی فقط به روش متمرکز انجام می پذیرد.
دانشگاه  جامع علمی وکابردی در مقطع کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای و همچنین مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای  از چهار گروه تشکیل شده است:

  •  گروه صنعت ( رشته های فنی و مهندسی )
  •  گروه مدیریت و خدمات اجتماعی ( رشته های علوم انسانی و مدیریت )
  •  گروه کشاورزی
  •  گروه فرهنگ و هنر

هر داوطلب براساس ميزان علاقمندي خود به رشته هاي تحصيلي مي تواند با مطالعه مندرجات جداول شماره (۲، ۳ و ۵) گروه، كد زيرگروه آموزشي، عناوين رشته هاي تحصيلي و كد مدارك دیپلم و كارداني مرتبط را ملاحظه نمايد . همچنین عناوين و كد مدارك دیپلم و كارداني مرتبط مورد پذيرش برحسب گروه و زيرگروه آموزشي در جدول و تعريف شاغل و شرايط اختصاصي، كد اشتغال و امكانات رفاهي مراكز آموزشي در این جداول درج شده است.
دانش آموزان و دانشجویان در نظر داشته باشند که در جداول ۶ الی ۴۵ می توانند کدرشته محل و عنوان رشته و ظرفیت پذیرش اعم از شاغل و آزاد، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هریک از کدرشته محل هاي گروه هاي آموزشي چهارگانه براساس استان، شهر و مركز آموزشي را انتخاب کنند.

توصیه به داوطلبان شاغل برای ثبت نام علمی کاربردی

اگر داوطلبی می خواهد خود را شاغل معرفی کند باید حتما رشته های مرتبط به شغل خود را انتخاب کند.شهریه دانشگاه علمی کاربردی
میزان شهریه ثابت برای کاردانی و کارشناسی در گروه های آموزشی چهارگانه و هزینه واحدهای نظری و عملی برای دروس عمومی، پایه و اصلی مطابق جداول زیر می باشد.

شهريه كليه دوره ها در مراكز آموزش علمي  كاربردي مستقر در مناطق آزاد به ميزان يك و نيم برابر شهريه دوره هاي مشابه در مراكز علمي  كاربردي ساير مناطق كشور مي باشد.

توصيه‌هاي‌ مهم‌ برای ثبت نام
داوطلبان گرامی که خود اقدام به ثبت نام می کنند یا به کافی نت مراجعه می کنند مراحل ثبت نام را شخصا انجام داده و در وارد کردن صحیح اطلاعات شخص و معدل نهایت دقت را داشته باشند، زیرا مواردی که اطلاعات به اشتباه ثبت شود، ممکن است باعث پذیرفته نشدن او در دانشگاه مورد نظر گردد.
نکته: داوطلبان پس از تكميل تقاضانامه، از برگه ثبت نهایی به همراه شماره پرونده ۶ رقمي و كدپيگيري ۱۶ رقمي يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و نزد خود نگهداري کنند.