جزئیات انتخاب رشته در دانشگاه جامع علمی کاربردی

جزئیات انتخاب رشته در دانشگاه جامع علمی کاربردی / ۲۴ اسفند

متقاضیان باید با توجه به کدرشته‌ محل‌های دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت بدون آزمون اعلام شد و داوطلبان می توانند تنها یک کدرشته مرتبط با رشته خود انتخاب کنند.
پذیرش این کد رشته ها برای دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای و پذیرش دوره‌ مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ‌ کاربردی برای نیمسال دوم سال تحصیلی  ۹۶ – ۱۳۹۵ صورت می گیرد.
برای متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در مراکز آموزشی جامع علمی-کاربردی دارند و همچنین شرایط لازم برای ثبتنام همچنین شرایط قید شده در دفترچه را دارند، برای پذیرش به مراکز و واحدهای آموزشی تحت پوشش دانشگاه جامع علمی‌–‌کاربردی مراجعه کنند.
داوطلبان باید با به همراه داشتن مدارک اعلام شده در اطلاعیه سازمان سنجش در روزهای ۲۴ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ با مراجعه به مراکز علمی کاربردی نسبت به ثبت نام خود مطابق ضوابط اقدام کنند.

پذیرش دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای
متقاضیان علاقه مند که مدرک سه ساله نظام جدید(فنی و حرفه ای، کار دانش و نظری) خود را حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ اخذ کنند  و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای) شده باشند.
همچنین متقاضیان باید مبلغ ۱۸۰ هزار ریال را به عنوان هزینه ثبتنام در زمان ثبت‌نام از طریق مراکز و واحدهای آموزشی مربوط و از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

متقاضیان تنها می توانند یک کد رشته را از محل های منتخب که با مدرک دیپلم آنها متناسب است و در جدول شماره ۲ دفترچه راهنما ثبتنام قید شده است، انتخاب نمایند.
مدارک لازم برای ثبت‌نام:
۱٫ شامل ۶ قطعه عکس تمام رخ ۴×۳
۲٫ تصویر شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت
۳٫ تصویر کارت ملی و اصل آن جهت مطابقت
۴٫ اصل دیپلم کامل متوسطه و یا گواهی آن برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل به انضمام یک برگ تصویر آن
۵٫ اصل مدرک دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه و یا گواهی پایان دوره سه ساله نظام جدید با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل به انضمام یک برگ تصویر آن.
در ضمن برای متقاضیانی که پس از فارغ التحصیل شدن هنوز موفق به کسب گواهی پایان تحصیلات نشده اند، اصل فرم تأییدیه معدل لازم است
همچنین گواهی اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترین مقام مسؤل، آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر انجام کار (برای پذیرفته‌شدگان شاغل)،  مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد را با توجه به بند ۳-۲ مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحه ۴ دفترچه راهنمای پذیرش مشخص کند،  از دیگر مدارک لازم است.

پذیرش دوره‌ مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای
متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ موفق به اخذ مدرک کاردانی (فوق دیپلم) شده باشند.
همچنین متقاضیان باید مبلغ ۲۳۰ هزار ریال را به عنوان هزینه ثبتنام در زمان ثبت‌نام از طریق مراکز و واحدهای آموزشی مربوط و از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

متقاضیان تنها می توانند یک کد رشته را از محل های منتخب که با مدرک دیپلم آنها متناسب است و در جدول شماره ۲ دفترچه راهنما ثبتنام قید شده است، انتخاب نمایند

مدارک لازم برای ثبت‌نام:
۱٫     شامل ۶ قطعه عکس تمام رخ ۴×۳
۲٫    تصویر شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت
۳٫    تصویر کارت ملی و اصل آن جهت مطابقت
۴٫    اصل مدرک فوق دیپلم و یا کاردانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش به انضمام یک برگ تصویر آن و مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان را با توجه به بند ۳-۲ مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحات ۵ و۴ دفترچه راهنمای پذیرش مذکور مشخص کند (برای برادران)  از دیگر مدارک لازم است.

تذکرات مهم:
همانطور که در بالا گفته شد هر داوطلب می‌تواند صرفاً متقاضی یک کدرشته محل از یک گروه آموزشی در یک مرکز و یا واحد آموزشی باشد. پس لازم به ذکر است که در صورت ثبت نام و ارائه مشخصات خود در دو کدرشته و یا در دو مرکز و یا واحد آموزشی، اطلاعات وی از بانک اطلاعاتی پذیرفته‌شدگان هر دو محل حذف خواهد شد.
برای متقاضیان مرد در زمان ثبت نام نباید هیچ گونه منعی از طرف سازمان نظام وظیفه برای آنها وجود داشته باشد
پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در مراکز و واحد آموزشی که به آن مراجعه کرده اند) تلقی می‌شوند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد.

برای مشاوره تحصیلی، پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های سراسری، آزاد و علمی کاربردی و شرایط ادامه تحصیل افراد شاغل و نیز پذیرش در دانشگاه ها با دیپلم و بدون مدرک پیش دانشگاهی با مشاوران شریف تماس بگیرد.

 

کانال تلگرامی مشاوران شریف