جزئیات آماری کنکور سراسری ۹۶ – تعداد داوطلبان کنکور ۹۶

جزئیات آماری کنکور سراسری ۹۶
به گزارش پایگاه خبری مشاوران شریف مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور جناب آقای حسین توکلی گفت: آزمون سراسری سال ۹۶ به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم، شبانه نیمه‌حضوری و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور، موسسات غیرانتفاعی و غیر دولتی، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی و کدرشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.
همچنین آقای توکلی افزود: برای شرکت در این آزمون ۹۲۹ هزار و ۷۹۲ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد، ۸۸۱ هزار و ۶۴۴ نفر در مهلت اولیه یعنی از ۱۹ بهمن تا اول اسفند و تعداد ۴۸ هزار و ۱۴۸ داوطلب در مرحله ثبت‌نام مجدد یعنی از ۱۵ تا ۱۸ اسفند ثبت‌نام کردند.
وی در ادامه گفت: آمار ثبت‌نام کنندگان در آزمون سراسری سال ۹۶ با تعداد ۹۲۹ هزار و ۷۹۲ داوطلب نسبت به آمار داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۵ که تعداد ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ نفر بوده است به میزان ۶۹ هزار و ۳۵۵ نفر افزایش داشته است یعنی تعداد داوطلبان در آزمون سراسری سال ۹۶ نسبت به تعداد داوطلبان در آزمون سراسری سال ۹۵ به میزان ۷٫۵ درصد بیشتر شده است.
وی افزود: آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای پنجشنبه ۱۵ و جمعه ۱۶ تیرماه سال ۹۶ برگزار می‌شود و داوطلبان می‌توانند کارت ورود به جلسه آزمون را از روز دوشنبه ۱۲ تیرماه ۹۶ دریافت کنند.
به گفته توکلی فهرست جدید منابع و حذفیات آزمون سراسری ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.
آخرین اخبار علمی-آموزشی و اخبار استخدامی را در پایگاه مشاوران شریف دریافت کنید.

همچنین برای مشاوره تحصیلی و مشاوره شغلی ، مصاحبه دکتری و رزومه تحصیلی و نیز تحصیل در خارجبا (تحصیل رایگان در آمریکا ، تحصیل رایگان در کانادامشاوران شریف تماس بگیرید.

 

 

کانال تلگرامی مشاوران شریف