تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۹۶ – تاثیر معدل در کنکور ۹۶

تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری
به گزارش پایگاه خبری مشاوران شریف با توجه به اظهارات رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال جاری، در مجموع ۳۰ درصد است.  ۵ درصد مربوط به دروس پایه پیش‌دانشگاهی بوده و ۲۵ درصد مربوط به پایه سوم متوسطه می باشد.
عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش درخصوص «تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال جاری»، اظهار داشت: امسال میزان تأثیر سوابق تحصیلی در ۲۵ درصد مربوط به پایه سوم متوسطه و۵ درصد مربوط به دروس پایه پیش‌دانشگاهی بوده که در مجموع ۳۰ درصد می باشد.
وی در خصوص «سامانه فارغ‌التحصیلان»، گفت: در گذشته کارنامه ها و نمرات به صورت دستی صادر می شد که اعتبار چندانی نداشت.ولی امروزه به صورت کامپیوتری و از طریق سامانه انجام می پذیرد.
عمادی افزود: در حال حاضر سامانه‌ای به نام «فاینال» مربوط به امتحانات نهایی وجود دارد و نمرات از این طریق، به سامانه فارغ‌التحصیلان انتقال پیدا می‌کند و کارنامه صادر می‌شود.
وی اضافه کرد: این سامانه کمک زیادی در جلوگیری از جعل مدارک تحصیلی و تغییرات در نمرات امتحانی می‌کند و در سال تحصیلی جاری نیز این روش اجرایی می گردد و در حال حاضر برای فارغ‌التحصیلان دیپلم انجام می‌شود.
رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در توضیح وضعیت‌ این سامانه تصریح کرد: مزیت این روش این است که دخالت عامل انسانی در صدور کارنامه کاهش می‌یابد و اشتباهات و خطاها کم شده و برای هر موقع قابل استعلام می باشد.
عمادی متذکر شد: در سال‌های بعد ثبت نمرات در این سامانه را به پایه‌های پایین‌تر خواهیم آورد به نحوی که دبیر نمره مربوطه را در سامانه وارد می کند به ثبت می رساند و در امتحانات غیرنهایی خود و مدرسه‌ای می‌توانند نمرات خود را در سامانه وارد کنند و می شود در آنجا کارنامه را برای دانش آموز صادر کرد.
آخرین اخبار علمی-آموزشی و اخبار استخدامی را در پایگاه مشاوران شریف دریافت کنید.

همچنین برای مشاوره تحصیلی و مشاوره شغلی ، مصاحبه دکتری و رزومه تحصیلی و نیز تحصیل در خارجبا (تحصیل رایگان در آمریکا ، تحصیل رایگان در کانادامشاوران شریف تماس بگیرید.

 

 

کانال تلگرامی مشاوران شریف