انتخاب رشته – رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی

یکی از ره کار های مهم کشور های دنیا برای خودکفایی و استقلاا داشتن امنیت مواد غذایی است. استفاده از علوم و فنون غذایی، کاهش ضایعات، استفاده بهینه از مواد غذایی و مدیریت صحیح بر منابع برای افزایش عمر نگهداری در عین حفظ کیفیت مواد غذایی، نیاز مند وجود نیرو های کاردان و متخصص در زمینه مواد غذایی است. کسانی می توانند از عهده این کار ها برآیند که در محیطی آموزشی راه کار های این تخصص را فراگیرند.

دانش آموزان رشته های ریاضی و تجربی می توانند این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند کجموعخ علوم و صنایع کشاورزی با عنوان مهندسی کشاورزی برای انتخاب رشته دانش آموزان در دسترس است. این رشته، رشته ای است که در آن مواد خام غذایی گیاهی و حیوانی، تولید، برداشت و فرآوری شده، برای مصرف آماده می گردد. یکی از دلایلی که این رشته را برجسته می سازد افزایش جمعیت و کاهش مواد غذایی است که باید با استفاده از روش های عملی مناسب و موثر تولیدات را به حداکثر رساند و از ظرفیت موجود نهایت استفاده را برد. این توانایی در دانشجویان رشته مهندسی کشاورزی که در مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه ها تدریس می شود، شکل می گیرد.
برای انتخاب رشته کنکور با مشاوران شریف ، برترین های دانشگاه های تهران تماس بگیرید.

نام قبلی این رشته مهندسی کشاورزی – صنایع فرآورده های کشاورزی بود که در دانشگاه ها مورد تدریس قرار می گرفت اما در سال ۱۳۷۱ نام این رشته به علوم و صنایع غذایی تغییر یافت. برخی از زیر مجموعه های این گرایش عبارتند از: عملاتی که بعد از ذبح دام و طیور، برداشت محصولات زراعی، صید ماهی و…. انجام می شود تا به مواد اولیه و خام غذایی برای مصرف مردم تبدیل شوند. مثلا روش های نگهداری، بسته بندی، فراوری و … .

اجرای عملیات هایی مانند: نگهداری محصولات کشاورزی، تبدیل مواد غذایی، کمک به طراحی و بهینه سازی خطوط تولید مواد غذایی، کنترل کیفیت و… نیاز مند وجود افراد متخصص است تا بتوانند ای کار ها را با توجه به اهمیت مواد غذایی در زندگی مردم به خوبی انجام دهند. همچنین نظارت، هدایت و مسوولیت فنی واحد های تولید مواد غذایی را بر عهده بگیرند.
برای انتخاب رشته کنکور با ما تماس بگیرید.

 

 

کانال تلگرامی مشاوران شریف