چگونگي برنامه ريزي براي کنکور

چگونگي برنامه ريزي براي کنکور
معمولا دانش آموزان و کسانی که می خواهند در کنکور شرکت کنند سوالاتی از قبیل زمانی ندارم؟ نمی توانم؟ زود است؟ دیر است؟ یک بار نشد اینبار هم نمی شود و …. را در ذهن های خود پرورش می دهند و همین دلیلی بر نخواندن و یا ورق زدن بیهوده کتاب ها است.
این گونه دانش آموزان در طول یک روز بیشتر بجای اینکه درس بخوانند در حال فکر کردن به مسائل بیهوده هستند. شما می توانید در پایان هر روز جدولی را تنظیم کنید و تایم مفید درس خواندنتان را در آن بنویسید تا متوجه شوید چند ساعت از روزتان را بیهوده گذراندید. در صورتی که جمع ساعاتی که نوشته اید(اعم از درس و تایم بیهوده) باید برابر با ساعات بیداری شما باشد. اگر این چنین نبود بدانید که وضعیت مدیریت زمان شما خوب نیست و باید بیشتر به گذر زمان توجه کنید.
حالاكه از ميزان به هدردهي زمان خود آگاه شده‌ايد، به طور خلاصه نكاتي را درباره چگونگي ذخيره زمان طي يك روز ارائه مي‌نماييم. سعي كنيد هر يك از راهكارها را تك به تك به كار گيريد و سپس آنقدر تكرار كنيد تا به صورت عادت درآيد و جزئي از برنامه‌ روزانه شما شود به سراغ انتخاب بعدي برويد.
برای کنکور نکته مهم چگونگی بازدهی شما از درس خواندن در طول زمان است. هر چه بازدهی شما بهتر باشد شرایط درس خواندن نیز مساعد تر می شود و رتبه کنکور نیز بهتر می شود.
مثلا وضعیت کسی که حدود ۹ ماه برای کنکور مطالعه کرده ولی بازدهی درسی پایینی دارد نسبت به کسی که ۲ یا ۳ ماه مستمر مطالعه کرده و بازدهی یادگیری بالایی دارد، شاید برابر یا حتی کمتر باشد.
برای قبولی در کنکور و رشته مورد نظر با مشاوران شریف تماس بگیرید

 

 

کانال تلگرامی مشاوران شریف