مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

هدف از مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی به منظور نیل به اهداف مهم زندگی نیاز اساسی به برنامه ریزی دقیق د آگاهانه و سپس عمل به آن است. به عبارتی دیگر برنامه ریزی فرآیندی برای رسیدن به اهداف است.
از جهت دیگر با توجه به این که در زندگی انسان اهداف بسیار مختلف و در زمینه های متفاوت می باشد و نیز در عصر پیشرفت و تکنولوژی کنونی یک فرد به تنهایی قادر به ارائه تصمیم گیری درست در تمام ابعاد زندگی نیست؛ بنابراین اهمیت حضور یک یا چند مشاور کاردان در زندگی هر فرد به وضوح پیداست.  مشاوره و راهنمایی فرآیندی گسترده است که تمام امور زندگی فردی و اجتماعی را در بر میگیرد. به عبارتی مشاوره قلب تپنده برنامه زندگی به شمار می آید.
مشاوره در ابعاد مختلف مخصوصا در زمینه تحصیلی و شغلی و سپس ارائه برنامه کارآمد براساس شرایط زندگی می تواند باعث نظم در زندگی فرد و پیشرفت بسیار زیاد در تمامی ابعاد زندگی شود.
تاکنون با خود فکر کرده اید که اگر:
  •  از تابستان ها و روزهای تعطیل خود با برنامه ای سبک و با کمترین هزینه استفاده می کردید ؛ اکنون در چند زمینه کاری، علمی یا ورزشی به صورت تخصصی مشغول به فعالیت بودید؟
  •  پس از مطالعه و تلاش زیاد برای امتحانات تحصیلی یا آزمون های پیشرو با کمی دقت و برنامه و انگیزه کافی با صرف کمترین زمان ممکن به مرور مطالب می پرداختید به نتیجه ای فوق العاده بهتر دست می یافتید؟
  •  از روش های صحیح مطالعه برخوردار بودید ؛ زمان کمتر صرف مطالعه و زمان بیشتری برای کارهای ضروری زندگی می کردید؟
  •  فرزند شما از برنامه ریزی دقیق برخوردار بود ؛ هم به نتیجه علمی دلخواه و نیز به کارهای جانبی و حتی بازی های متفرقه خود می رسید؟
نهایتا  با ذکر ضرب الملک “ماهی را هروقت از آب بگیرید تازه است” شما را به مشاوره گرفتن از برترین های کشور ترغیب میکنم.

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوران شریف از فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه های تهران ، در زمینه های مختلف تحصیلی و برنامه ریزی درسی از ابتدایی تا دانشگاه و تحصیل در خارج از کشور ، به صورت تلفنی به شما عزیزان مشاوره می دهد.

مزایای مشاوره تحصیلی تلفنی

  • سادگی برقراری ارتباط
  • ارزان و به صرف
  • همیشه در دسترس
  • میزان زمان مشاوره بر حسب نیاز
  • ارتباط با مشاور متخصص در زمینه مورد نظر
  • امکان مشاوره گرفتن از سراسر نقاط کشور

خصوصیات مشاور

۱- صداقت: مشاور باید در گفتار خود صداقت داشته باشد و برای جذب مخاطب مسائل خلاف واقع را بیان نکند. در واقع هدف مشاور فقط کمک به مخاطب در زمینه مورد نظر او باشد.
۲- آگاهی: مشاور باید نسبت به موضوعی که قرار است مشاوره دهد اطلاعات و آگاهی های لازم را داشته باشد. و در صورت عدم داشتن اطلاعات کافی اصل صداقت را رعایت کند و به مخاطب خود اطلاعات اشتباه ندهد.
۳- پایداری: مشاور باید بر اساس روش های علمی و کارآمد مشاوره دهد و در هنگام مشاوره دادن درگیر مسائل عاطفی نشود.
۴- امانت داری: مشاور باید امانت دار مخاطب خود باشد.
۵- خوش رویی: مهم ترین ویژگی یک مشاور خوش رویی وی می باشد. در هر صورت مشاور نباید نسبت به مخاطب خود تندخویی کند.