رزومه تحصیلی و ایمیل مکاتبه ای – نحوه نگارش رزومه تحصیلی

رزومه
رزومه انواع مختلفی دارد؛  رزومه تحصیلی، رزومه کاری، رزومه جهت پذیرش از دانشگاه های خارج و … که هر کدام از این ها ویژگی های خاص خود را دارد.
در ادامه نکاتی در مورد تهیه رزومه برای تحصیل در خارج ذکر کرده و یک فایل شامل چند نمونه رزومه و ایمیل مکاتبه ای که حاصل چند سال فعالیت مشاوره تحصیل در خارج مشاوران شریف است، جهت ارائه به شما قرار داده ایم.
-رزومه برای هر رشته ای خصوصیات خاص خود را دارد، اما چیدمان همه ی آن ها تقریبا یکسان است. چیدمان رزومه براساس نوع کاربرد متفاوت خواهد بود.
-آنچه که اهمیت دارد فونت و شکل زیبای رزومه نیست، بلکه ساختار درست و بیان کلمات واضح و مشخص که شما را به درستی برای فردی که دارد رزومه شما را می خواند، معرفی می کند.
-رزومه چیزی هایی را شامل می شود که شما در حال حاضر آن ها را دارا می باشید، نه آرزوهای شما و سایر دوره ها و چیز هایی که قرار است بعدا آن ها را کسب کنید. لذا از نوشتن این موارد در رزومه خودداری کنید. رزومه، در واقع به گذشته شما اشاره دارد و آن چه که هستید، نه آن چه و آن جایی که فکر می کنید خواهید بود.
-معمولا رزومه هایی که برای اپلای تهیه می شوند دارای عکس نیستند.
-برای نگارش یک رزومه خوب وقت کافی در نظر بگیرید.
ساختار پیشنهادی برای یک رزومه خوب:
۱- جزئیات شخصی (Personal Details)
۲- تحصیلات و توانایی های علمی (Education and Qualifications)
۳- سوابق شغلی (Skills and Work Experiences)
۴- انتشارات و مقالات (Publications)
۵- مهارت های کامپیوتر (Computer skills)
۶- زبان ها (Languages)
۷- علائق (Interests)
۸- معرف ها (References)
۹- سایر اطلاعات (Additional Information)
اگر هدف اپلای به دانشگاه های خارج یا ادامه تحصیل باشد مقالات علمی و کارهای علمی را قبل از سوابق کاری ذکر میکنند.
ایمیل مکاتبه ای
یکی از مراحل اقدام برای تحصیل در خارج از کشور و اخذ بورسیه تحصیلی، مکاتبه با اساتید دانشگاه مقصد می باشد، که در صورت انجام مکاتبه و پاسخ مثبت استاد جهت همکاری و اعطای فاند تحصیلی می توان گفت بیشتر مسیر را رفته اید.
اما یکی از مهم ترین نکات برای مکاتبه با اساتید عنوان و متن ایمیلی است که شما برای استاد ارسال می کنید.
برای اطلاع از جزئیات یک ایمیل مکاتبه ای خوب و نحوه ی ارسال آن می توانید با مشاوران ما یعنی فارغ اتحصیلان دانشگاه های برتر با تجربه چندین اپلای موفق در مرکز مشاوران شریف تماس حاصل نمایید.
همچنین فایل زیر شامل چند نمونه رزومه و ایمیل مکاتبه ای می باشد که مجموعه ای بی نظیر از افرادی است که خود اکنون در خارج از کشور در حال تحصیل هستند.  جهت استفاده روی لیک زیر کلیک کنید.