Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

برای غذایتان هم مثل مطالعه تان برنامه ریزی کنید


داشتن آرامش در هنگام غذا خوردن توصیه ایست که تمام متخصصان تغذیه بر آن تاکید دارند. لذا از غذا خوردن هنگام مطالعه یا کار جدا پرهیز کنید.در ضمن توصیه شده است که برای متقاضیان کنکوری علاوه بر وعده های غذایی چند میان وعده هم باید به برنامه غذایی اضافه شود. همچنین آب میوه ، میوه، شیر و لبنیات و ویتامین های گروه B باید در برنامه شان باشد.
یک پیشنهاد مناسب برای کنکوری ها این است که به جای 3 وعده سنگین روزانه، از 5 یا 6 وعده سبک تر استفاده کنند.زیرا غذا های پر حجم و سنگین، کسالت و خواب آلودگی را به همراه دارند. مسئله مهم دیگر این است که استرس ، مشکلات گوارشی را تشدید می کند و در این دوران شیوع مشکلات گوارشی مانند یبوست ، درد و نفخ شکم بیشتر میشود که مصرف میوه و سبزی در رفع این مشکلات بسیار موثر است. به این ترتیب تمایل به مصرف مواد غذایی بسیار شیرین مانند شکلات هم تا میزان زیادی کاهش می یابد و مواد مغذی مورد نیاز بدن هم تامین می شود.

صبحانه یادتان نرود

یکی از مهم ترین وعده های غذایی، صبحانه است، که اهمیت آن در ایام امتحانات چند برابر می شود. چون تحقیقات نشان داده در صورت نخوردن این وعده غذایی، میزان تمرکز ذهنی و قدرت انتقال معلومات در هنگام امتحان کاهش می یابد.
در ایام امتحانات استفاده از مواد غذایی مغذی مانند پنیر ، گردو ، خامه ، عسل، کره و مربا( درصورت عدم چاقی جوان کنکوری) مفید است. طبق تحقیقات باید 25% از کل انرژی و پروتئین دریافتی از طریق صبحانه تامیین شود. دوران امتحانات با استرس همراه است که خوردن یک صبحانه مقوی و کامل کمک می کند که استرس کمتر شود و فرد دچار افت فشار نشود. خوردن یک میان وعده در ساعت 10 صبح باعث افزایش بازدهی و کارایی مفید می شود.
 
مشاوره شریف با توجه به شرایط زندگی شما و مقطع تحصیلی دانش آموز بهترین شیوه استفاده از ویتامین ها و غذای های مناسب را ارائه خواهند داد. همچنین یک برنامه ریزی تحصیلی مناسب جهت موفقیت در کنکور یا امتحان برای شما ارائه می کنند و نیز نحوه برنامه ریزی درسی را به شما آموزش می دهند.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان