Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

آشنایی با نظام آموزشی در کشور دانمارک

 

دوره ی‌ پيش‌ دانشگاهي‌ در دانمارک

 در كشور دانمارك‌ دو دوره ی دبستان و دبیرستان وجود دارد که دوره ی دبستان ده سال و دوره ی دبیرستان 3 سال به طول می انجامد .دوره‌ قبل‌ از ورود به‌ دبستان، مهدكودك‌ است‌ كه‌ البته‌ اجباري‌ نيست.برای آن دسته از دانش آموزانی که توانایی لازم را از نظر آموزشی در دانمارک کسب کرده اند دیگر نیازی به گذراندن کلاس دهمندارند و می توانند به مقطع دبیرستان راه پیدا نمایند.. نظام‌ آموزشي‌ در كشور دانمارك‌ به‌ گونه‌اي‌ است‌ كه‌ تا قبل‌ از ورود به‌ دانشگاه‌ دانش‌آموزان‌ 12 يا 13 سال‌ تحصيل‌ مي‌كنند و با موفقيت‌ در امتحانات‌ نهايي، مدرک دیپلم را کسب می کنندو می توانند به دانشگاه راه پیدا کنند .
 

‌تحصيلات‌ دانشگاهي‌ در دانمارک

‌برای ورود به دانشگاه داشتن‌ ديپلم‌ دبيرستان نخستين‌ شرط‌ می باشد که داشتن این مدرک را لازم و ضروری می کند.
ثبت‌ نام‌ در نظام‌ آموزش‌ عالي‌ جهت تحصیل در دانمارك‌ به‌ دو سهميه‌ گروه‌ 1 و 2 تقسيم‌ مي‌شود. داوطلب‌ مي‌تواند نام‌ خود را همزمان‌ در هر دو گروه‌ سهميه‌ ثبت‌ كند. اكثر دوره‌هاي‌ تحصيلي‌ شرايط‌ ويژه‌اي‌ براي‌ پذيرش‌ دانشجو دارند. برای ورود به دانشگاه های دانمارک باید معدل‌ ديپلم‌ دبيرستان‌ دارای حداقل پذیرش دانشگاهها باشد. افراد با داشتن‌ معدل‌ مناسب‌ و نمرات‌ خوب‌ در دروس‌ رياضيات، فيزيك، شيمي، ادبيات‌ دانماركي‌ و دو زبان‌ خارجي، مي‌توانند از سهميه‌ گروه‌ 1 استفاده‌ كنند. سهميه‌ گروه‌ 2 متعلق‌ به‌ داوطلباني‌ است‌ كه‌ با در نظر گرفتن‌ تجربه‌ حرفه‌اي، بدون‌ داشتن‌ ديپلم‌ دبيرستان، طبق‌ ضوابط‌ خاصي‌ به‌ تحصيل‌ در رشته‌ انتخابي‌ خود مي‌پردازند. البته راه ورود برای افرادی که سهمیه دو اند به  سهمیه یک وجود دارد که باید در آزمون ها و امتحاناتی شرکت نمایند.
دانشجویان متقاضی می توانند در چند رشته نام نویسی کنند ولی در یک رشته پذیرش می شوند ، دانشجويان‌ در يكي‌ از دانشگاه‌ها و مدارس‌ عالي‌ حرفه‌اي، از جمله‌ مدرسه‌هاي‌ عالي‌ بازرگانان، مراكز پژوهش‌ مهندسي، مدرسه‌هاي‌ معماري‌ و غيره‌ مشغول‌ به‌ تحصيل‌ مي‌شوند.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان