Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

کشور فرانسه غرب قاره اروپا و در نیمکره شمالی قرار دارد. این کشور چهارمین قدرت صنعتی دنیا است و به عنوان کشور فرهنگ و هنر شناخته می شود. صنعت توریسم یکی از مهمترین منابع اقتصادی این کشور می باشد. بنابراین فرانسه کشوری مهاجر پذیر است و دانشجویان می توانند در محیطی با فرهنگ های مختلف زندگی کنند. این کشور در زمینه های هوافضا، حمل و نقل، الکترونیک، مخابرات، شیمی، بیوتکنولوژی و بهداشت از قطب های دنیا می باشد. ادامه تحصیل در فرانسه به زبان های انگلیسی و فرانسه می باشد. کیفیت بسیار عالی مدارک فرانسوی و نیز تحصیل رایگان در فرانسه باعث شده که دانشجویان زیادی علاقه مند به ادامه تحصیل در این کشور شوند. در کشور فرانسه بیش از 3000 موسسه شامل 90 دانشگاه، 240 مدرسه عالی مهندسی، 230 مدرسه عالی بازرگانی و 2000 موسسه شامل مدارس عالی هنر و معماری و آموزش های پیراپزشکی و ... وجود دارد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه می بایست قبل از ارسال مدراک نمره قبولی در آزمون های TEF یا TCF را کسب کنید. این آزمون ها توسط دانشگاه تهران یا سفارت فرانسه در ایران برگزاری می شود. اما در مقطع ارشد و دکتری در فرانسه درس ها به زبان های فرانسه و انگلیسی ارائه می شوند و دانشجو با اخذ مدارک معتبر فرانسوی یا انگلیسی می تواند آماده ارائه مدارک تحصیلی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها شود. در این مقاطع دو راه برای اخذ پذیرش وجود دارد. اول دسترسی به شرایط پذیرش دانشگاه و ارسال مدارک به دانشگاه و دوم مکاتبه با اساتید پیش از ارسال مدارک که در روش دوم درصورتی که دانشجو بتواند نظر استادی را جلب کنید تقریبا قبولی خود را در دانشگاه نهایی بداند و در وقت و هزینه ها صرفه جویی بهتری می کند.

مشاوران شریف شما را در تمامی مراحل تهیه و آماده سازی مدارک، مکاتبه با اساتید و دانشگاه ها و نحوه دسترسی به اطلاعات لازم در هر دانشگاه تا مرحله اخذ پذیرش تحصیلی و سپس ویزای تحصیلی همراهی می کند.

مدارک لازم برای تحصیل در فرانسه عبارت است از:
-رزومه تحصیلی شامل سوابق تحصیلی است که نمونه استاندارد آن را  می توانید در قسمت رزومه ها دانلود کنید.
-ریزنمرات تحصیلی و مدرک تحصیلی
-مدرک زبان فرانسه (DALF، DELF و TCF) و انگلیسی معتبر (TOEFL یا IELTS)
-انگیزه نامه تحصیلی شامل دلایل تحصیل در گذشته و آینده و مخصوصا در دانشگاه مقصد است که نمونه استاندارد آن را می توانید در قسمت انگیزه نامه ها دانلود کنید.
-توصیه نامه از اساتید
-پروپوزال یا طرح پیشنهادی برای مقطع دکتری در فرانسه

به دلیل شرایط تحصیل رایگان در فرانسه، بورسیه های تحصیلی در این کشور اندک است ولی برای دانشجویان ممتاز و مخصوصا مقطع دکتری کمک هزینه ها و حقوق های بسیار خوبی در نظر گرفته می شود، به طوری که دانشجویان دکتری حتی می توانند به صورت متاهلی در فرانسه زندگی و تحصیل کنند.

هزینه تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری به ترتیب 180، 250 و 380 یورو در سال است که هزینه ای بسیار اندک جهت موارد رفاهی، بهداشتی و ... می شود. هزینه زندگی در فرانسه با توجه به نوع زندگی فرد و نیز شهر محل زندگی متفاوت می باشد به طوری که از 500 تا 900 یورو در ماه در شهرهای مختلف تا پاریس متغیر است. 

مشاوران شریف در روند پذیرش تحصیلی، شرایط تحصیل رایگان در فرانسه، تهیه مدارک و برنامه ریزی جهت آماده سازی مدارک در حین تحصیل در ایران تا اخذ پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی همراه شما خواهد بود.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان