Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

تحصیل در آلمان؟
چرا تحصیل در آلمان؟
روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان؟
شرایط تحصیل رایگان و بورسیه تحصیلی آلمان؟
هزینه زندگی و تحصیل در آلمان؟
آلمان صنعتی ترین کشور در اروپا است که علاوه بر شرایط بسیار حاد رکود اقتصادی در کشور های اروپایی کماکان به عنوان صحنه اصلی فرصت های شغلی محسوب می‌شود. مهمترین صنایع این کشور کارخانه های اتومبیل، ماشین آلات سنگین، الکترونیک، صنایع شیمی و کامپیوتر می باشد. وجود دانشگاه های با سطح علمی بسیار قوی در سطح جهان و موسساتی نظیر ماکس پلانک و ... و نیز شرایط تحصیلی تقریبا رایگان، تحصیل در کشور آلمان را از دیگر کشورها متمایز  کرده است.

روند اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس در آلمان بدین صورت است که دانش آموز حتما باید در یکی از دانشگاه های ایران قبول شود. در صورتی که شخص در دانشگاه سراسری یا آزاد باشد و اینکه در چه ترمی تحصیل می کند در پذیرش او در کالج یا دانشگاه های آلمان متفاوت خواهد بود. زیرا دانشگاه های آلمان شامل کالج و مقطع کارشناسی می باشد که شرایط ورود به هرکدام متفاوت است. تحصیل در مقطع لیسانس  به زبان آلمانی می باشد و دانشجو قبل از ورود به دانشگاه باید مدرک زبان آلمانی بین المللی خود را کسب کرده باشد. برای مقاطع ارشد و دکتری شرایط متفاوت است و با مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی، دانشجو می تواند برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کند.
 
مدارک لازم جهت پذیرش عبارت است از:
-رزومه تحصیلی و انگیزه نامه تحصیلی: برای مشاهدات جزییات رزومه و انگیزه نامه و نیز دانلود نمونه استاندارد رزومه و انگیزه نامه اینجا کلیک کنید. 
-ریزنمرات تحصیلی و آخرین مدرک تحصیلی 
-مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی معتبر 
-توصیه نامه از اساتید
-پروپوزال برای مقاطع تحصیلات تکمیلی

مشاوران شریف در همه مراحل تهیه و تکمیل و نیز ارسال مدراک به دانشگاه و حتی نحوه جستجو در سایت دانشگاه مربوطه و دسترسی به قسمت مدارک لازم و ایمیل اساتید دانشکده و سپس مکاتبه با دانشگاه و استاد با شما همراه خواهند بود.

به طور کلی می توان گفت تحصیل در آلمان رایگان یا دارای هزینه بسیار کمی می باشد. حتی در مقطع دکتری دانشجویان به عنوان کارمند دولت محسوب می شوند و حقوق بسیار خوبی دریافت می کنند و حتی مالیات نیز می پردازند.

هزینه زندگی در کشور آلمان بستگی به نوع زندگی دانشجو دارد ولی به طور کلی حدود 600 تا 800 یورو در ماه می باشد که بیشترین میزان هزینه های زندگی مربوط به تهیه مسکن است.

هزینه تحصیل در آلمان همانطور که ذکر شد اکثرا رایگان بوده ولی به دلیل اینکه هر ایالت شرایط خاصی را اعمال کند. در برخی دانشگاه های دولتی هزینه تحصیل از 100 تا 300 یورو تجاوز نمی کند.

مشاوران شریف افرادی با تجربه کافی هستند که در مراحل اپلای، اخذ پذیرش و سپس ویزای تحصیلی و نیز برنامه ریزی جهت آماده سازی و ارسال مدارک و مکاتبه با اساتید همراه شما خواهند بود.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان