Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

چرا تحصیل در ژاپن؟
مراحل اخذ پذیرش از ژاپن:
تحصیل رایگان در ژاپن و اخد بورسیه تحصیلی در ژاپن:
هزینه تحصیل و زندگی در ژاپن:
کشور ژاپن در غرب ساحل شرقی قاره آسیا قرار دارد. از جمله مزایای کشور ژاپن اقتصاد سوم جهان پس از آمریکا و چین، تکنولوژی بسیار عالی و سطح رفاه و امنیت بسیار بالا، دانشگاه های با سطح علمی بسیار عالی و رتبه جهانی زیر 50 می باشد. داشتن این مزایا و صدها مزیت دیگر باعث شده است که رقابت برای ورود به دانشگاه های این کشور بسیار زیاد شود.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ژاپن دو روش وجود دارد:
-مکاتبه با اساتید دانشگاه های ژاپن
-تماس با سفارت ژاپن در ایران و تکمیل فرم های آن

برای مکاتبه مستقیم با اساتید دانشگاه های ژاپن باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید و مدارک لازم از جمله رزومه تحصیلی، انگیزه نامه تحصیلی و پروپوزال که حاوی سوابق تحصیلی و طرح تحقیقی شما می باشد را برای استاد ایمیل کنید.

برای آشنایی با نحوه جستجو و دسترسی به لینک دانشکده ها و مدارک لازم و ایمیل اساتید کافیست به صورت حضوری به تلفنی با مشاوران شریف مراجعه کنید.

روش دوم این است که در اردیبهشت هر سال مدارک لازم و فرم های مربوطه را جها اخذ بورسیه تحصیلی ژاپن و پذیرش از دانشگاه های ژاپن را به سفارت ژاپن در ایران ارسال کنید. پس از بررسی سفارت و وزارت علوم کشور ژاپن، در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید با شما تماس گرفته خواهد شد تا در مراحل بعدی ثبت نام و مصاحبه ها شرکت کنید. 

در هر دوصورت گفته شده می توانید از بورسیه تحصیلی ژاپن و نیز کمک هزینه های دانشگاه های ژاپن استفاده کنید. بورسیه تحصیلی مونبوکاگاشو که به اختصار بورسیه تحصیلی مون بوشو گفته می شود رایجترین بورسیه تحصیلی کشور ژاپن می باشد که مقدار آن 185 هزار ین می باشد که حتی برای زندگی یک زوج در این کشور کافی می باشد.

ولی برای کسانی که مایل به تحصیل با هزینه شخصی در ژاپن هستند باید گفت که هزینه زندگی در ژاپن وابسته به نوع زندگی و تفریحات شما دارد که به طور کلی از 80 تا 10 هزار ین در ماه متغیر می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ژاپن حدود 500 تا 600 هزار ین در سال می باشد.

همچنین قابل ذکر است که دانشجویان بین الملل می تواندد در هفته تا 28 ساعت کار دانشجویی یا پاره وقت انجام دهند. ولی نباید این تصور را داشته باشید که با حقوقی که از این طریق دریافت می کنید می توانید هزینه تحصیل و زندگی خود را پرداخت کنید.

مشاوران شریف صمیمانه برای کمک و یافتن بهترین راه حل جهت پیشرفت شما هموطن عزیز در ایران و در هر کشور خارجی در خدمت شما می باشند.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان