Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

دوره‌هاي‌ تحصيلي‌ هلند

1- دوره‌ آموزش‌ حرفه‌اي‌ پيشرفته (‌Middelbaar Beroepsonderwijs MBO) که از یک تا 4سال می کشد شامل‌ بخش‌هاي‌ فن‌آوري، اقتصاد، بهداشت‌ و كشاورزي‌ است. شرط‌ ورود به‌ اين‌ دوره‌ مدارك‌ چهار ساله‌ حرفه‌اي‌(VBO) و متوسطه‌ عمومي‌ مقدماتي‌ (Mava) است. در پايان‌ اين‌ دوره‌ها ديپلم‌ (MBO - Diploma) داده‌ مي‌شود.

2- Ingenieur (ing.) / Baccalaureus (be.) / Bachelor (B) این مدارك‌ در مدارس‌ عالي‌ حرفه‌اي‌ (HBO) داده‌ مي‌شوند. طول‌ مدت‌ تحصيل‌ چهار سال‌ است‌ و در سال‌ چهارم‌ دانشجويان‌ پژوهشي‌ عملي‌ را در زمينه‌ مورد علاقه‌شان‌ انجام‌ داده‌ و پايان‌ نامه‌ پژوهشي‌ خود را نيز ارايه‌ مي‌دهند. دانشجو بايد در مجموع‌ 168 واحد(Credits) را بگذراند و در امتحانات‌ نهايي‌ موفق‌ شود.

3-Doctoraal  مدرکی است که در دانشگاه ها اعطا می شود در حدود 4 سال به طول می انجامد.اما به دلیل اینکه این دوره برای دانشجویان کمی مشکل است تعداد کمی موفق به کسب مدارک خود در 4 سال می شوند و عمدتا دو سال دیگر برای تحصیل در این مقطع به متقاضیان مهلت داده می شود. البته‌ در بعضي‌ رشته‌ها تحصيلات‌ تا هشت‌ سال‌ نيز طول‌ مي‌كشد. در مجموع‌ دانشجو بايد از 168 واحد(Credits) تا 252 واحد بگذراند. البته‌ تعداد واحدها به‌ رشته‌ تحصيلي‌ مربوط‌ مي‌شود.

در هلند پس از یک سال تحصیل دانشجویان از آنها امتحان می گیرند که در صورتی قبولی در این آزمون به آنها اجازه ادامه تحصیل می دهند. در سال‌ آخر تحصيل، دانشجو بايد پايان‌نامه‌ پژوهشي‌ خود را ارايه‌ دهد كه‌ معادل‌ يك‌ سوم‌ واحدهاي‌ سال‌ آخر است. مدارك‌ دانشگاهي ‌Doctoraal با عناوين‌ Doctorandus (drs.) براي‌ رشته‌هاي‌ غير فني‌ - مهندسي‌ وIngenieur (ir.) براي‌ رشته‌هاي‌ فني‌ - مهندسي‌ وMeester (mr.) براي‌ رشته‌هاي‌ حقوق‌ اعطا مي‌شود. اين‌ مدارك‌ معادل‌ مدرك‌ Master است، بنابراين‌ دانشگاه‌ها در بعضي‌ موارد به‌ دانشجويان‌ خارجي‌ مدرك‌Master اعطا مي‌كنند.
تعدادی از مراکز آموزش عالی در این کشور دوره‌هاي‌ (Post - HBO) را نيز ارايه‌ مي‌دهند كه‌ ممكن‌ است‌ از چند هفته‌ تا چند سال‌ طول‌ بكشد. برخی رشته ها مانند هنرهاي‌ تجسمي‌ و زيبا، دانشجو بايد 84 واحد يا در رشته‌ معماري‌ 168 واحد بگذراند كه‌ از 2 تا 4 سال‌ طول‌ مي‌كشد. از اين‌ رو تعدادي‌ از مدارس‌ عالي‌ حرفه‌اي‌ (HBO) مي‌توانند مدرك‌(HBO Master) نيز اعطا كنند.

4- دانش‌ آموختگان‌ دانشگاه‌ها و مدارس‌ عالي‌ مي‌توانند در دوره‌هاي‌ گوناگون Post-Doctoraal ادامه‌ تحصيل‌ دهند. اين‌ دوره‌ها شامل‌ دوره‌ يك‌ ساله‌ تربيت‌ معلم‌ULO) ، دوره‌هاي‌ گوناگون‌ كوتاه‌ مدت‌ تحصيلي‌ براي‌ بالا بردن‌ معلومات‌ دانشجويان‌ و دوره‌هاي‌ پژوهشي‌ بلند مدت‌ است.

5-Doctor - Ph.D  :كه‌ شامل‌ چهار سال‌ تحصيل‌ در دوره‌ دكتراست.
اکثر دانشجویان مقطع دکتری می توانند به عنوان استادیار مشغول شوند که در این صورت موظف اند که پروژه های پژوهشي‌ نوين‌را انجام دهند. نوشتن‌ پايان‌ نامه‌ و ارايه‌ نتايج‌ و دفاع‌ موفقيت‌آميز از پايان‌ نامه‌ در مقابل‌ گروهي‌ از استادان، منجر به‌ اعطاي‌ مدرك‌ دكترا مي‌شود.
 
برای تحصیل در هلند و اخذ بورسیه تحصیلی هلند، نظام آموزش هلند، تحصیل رایگان در دانشگاه های هلند و دیگر دانشگاه های این کشور و تهیه مدارک لازم جهت اپلای مانند رزومه تحصیلی و انگیزه نامه تحصیلی با مشاوران شریف تماس بگیرید.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان