Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

 هزینه تحصیل در کشور آلمان

 

برای زندگی دانشجویی در آلمان هزینه ای باید پرداخت نمایید. این هزینه ها در آلمان نسبت به سایر کشورهایی اروپایی در حد وسط قرار دارد. نه گران است مانند فرانسه و نه ارزان است مانند قبرس. دانشجویان به طور متوسط ​​در یک ماه به مبلغی در حدود ۸۰۰ یورو را برای تامین نیاز های خود احتیاج دارند.

برای تحصیل در آلمان هزینه‌های زیر را باید در نظر بگیرید:

* عوارض و هزینه دانشجویی و تحصیلی

* کمک هزینه‌های دانشجویی

* هزینه‌های دانشجویی دیگر

* هزینه‌های بیمه درمانی

* هزینه‌های عمومی

 

1- هزینه‌های دانشجویی

هزینه های دانشجویی در هر استان از آلمان با استان دیگر متفاوت است و هر کدام قانون و حکم آزاد و مستقلی درباره هزینه‌ها و عوارض دانشجویی و آموزشی دارا می باشند. در موسسات عالی آموزشی، هزینه‌های پرداختی برای هر دوره و ترم آموزشی ۵۰۰ یورو می‌باشد. دانشجویاندارای شایستگی از پرداخت این هزینه معاف می‌باشند. این قانون برای دانشجویان خارجی هم صدق می کند و آنها باید این هزینه را بپردازند مگر اینکه نخبه باشند یا دارای بورسیه تحصیلی.

 

2-هزینه‌های ترم تحصیلی

کمک هزینه تحصیلی در آلمان: این کمک هزینه شامل تمامی دانشگاههای آلمان می‌باشد و همچنین هزینه‌هایی مانند هزینه‌های اداری، خوابگاه دانشجویی، ناهار خوری دانشجویان را در خود جای می دهد. علاوه بر این در بسیاری از دانشگاه‌ها شامل هزینه بلیط برای استفاده از حمل و نقل عمومی هم می‌شود. این کمک هزینه با توجه به نوع دانشگاه در هر ترم بین ۲۰ یورو تا ۱۵۰ یورو می‌باشد.

 

3-دیگر هزینه‌های دانشجویی

هزینه های دیگر دانشجو از جمله برای خرید و تفریح بر عهده ی خود دانشجو می باشد و خود باید آنها را پرداخت نماید.

 

4-هزینه‌های بیمه درمانی

شرکت‌های بیمه طبق قانون موظف هستند که که دانشجویان را تا سن ۳۰ سالگی و ۱۴ ترم با قیمت مناسب بیمه نمایند و در این کشور این قانون هست که افراد در حال تحصیل باید بیمه داشته باشند. این هزینه‌ها حدود ۸۰ یور در ماه می‌باشد.

بیمه درمانی شما باید در آلمان معتبر باشد. در این مورد به یک تاییدیه نیار دارید تا بتوانید از خدمات معافیت بیمه ایی برخوردار شوید. پس داشتن هر بیمه ای در آلمان مورد قبول نیست.

 

5-خدمات عمومی

یک سوم از هزینه‌های تحصیلی مربوط به هزینه‌های عمومی شامل هزینه‌های جانبی مانند خوراک و پوشاک و هزینه اقامتی می‌باشد. برای دانشجویان امکانات اقامتی مختلفی وجود دارد که مناسب‌ترین آن‌ها می‌تواند زندگی در یک خوابگاه دانشجویی با خانه‌های مشترک دانشجویی باشد.شما می توانید با داشتن یک کار پاره وقت در کنار تحصیل هزینه های جانبی خود را بر طرف سازید.

در خوابگاه دانشجویی هزینه اتاق یک نفره بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ یوور و یک آپارتمان کوچک بین ۲۵۰ تا ۳۷۰ یورو می‌باشد. در دانشگاه ها مکان هایی برای معرفی خوابگاه ها و هزینه های آنها و همچنین برای آشنایی دانشجو با خانه های دانشجویی وجود دارد که می توانید بامراجعه به این مکانها اطلاعات مفیدی بدست آورید.

دانشجویان آلمانی بیشتر ترجیح می‌دهند در خانه‌های مشترک دانشجویی زندگی کنند. هر شخصی اتاق مخصوص خودش را دارد که حمام و آشپزخانه مشترک است. هزینه اینگونه خانه‌ها بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو است.

کسی که می‌خواهد در آپارتمانی زندگی کند، بایستی از قبل تمامی جوانب را بدقت بسنجد. هزینه‌ها بستگی به اندازه، استاندار بودن آن و موقعیت آپارتمان کاملاً متفاوت است.باید ببینید که می توانید از پس این هزینه ها بز آیید یا نه انکه باید در خابگاه اسکان یابید.برق، گاز، تلفن و اینترنت خود را هم باید به ثبت برسانید. صاحب خانه می‌تواند در صورت لزوم میزان درآمد شما و یا حتی ودیعه‌ای را هم درخواست کند.

اگر در این کشور وارد شدید و مکانی را پیدا نکردید می توانید برای مدتی در هتل های دانشجویی یا مکانی در خوابگاه های دانشجویی تا پیدا کردن مکان مورد نظر پیدا کنید.

 

6-بسته‌های خدماتی

این بسته ها برای دانشجویان خارجی : برخی از اتحادیه‌های دانشجویی به متقاضیان خارجی بسته‌های خدماتی ارائه می‌دهند. این خدمات شامل: بیمه درمانی، موادغذایی، سهمیه دانشجویی و همیچنین رویدادهای فرهنگی می باشد. بعضی از اتحادیه‌های دانشجویی خدمات بیشتری همچون دوچرخه، کامپیو‌تر، ظروف و یا دوره‌های کلاس زبان را هم عرضه می‌کنند. این خدمات برای دو ترم شما فراهم شده است و می توانید در دانشگاه پی ارائه دهندگان این خدمات را بگیرید.

 

 

برای تحصیل در آلمان، بورسیه تحصیلی آلمان و نیز شرایط تحصیل در آلمان و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی و تهیه مدارک لازم مانند رزومه تحصیلی و انگیزه نامه تحصیلی با مشاوران شریف تماس بگیرید.
 
 
 
 

 

کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان