Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

مزیت های تحصیل در مالزی چیست؟
شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از مالزی چگونه است؟
آیا می توان بورسیه تحصیل  مالزی را کسب کرد و به تحصیل رایگان در مالزی پرداخت؟
هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور چه میزان است؟

در متن زیر به کلیه سوالات بالا پاسخ خواهیم داد:
مالزی یکی از کشورهای در حال توسعه شرق آسیا می باشد که از نظر پیشرفت های تکنولوژی و اقتصادی الگویی بسیار عالی برای کشورهای دیگر است. از مزیت های تحصیل در مالزی هزینه پایین زندگی و همچنین فرهنگ های مختلف و طبیعتی بسیار زیبا و نیز حضور دانشگاه های نسبتا خوب که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشند، در این کشور است. همچنین باید ذکر شود که دانشجویان ایرانی زیادی در حال حاضر مشغول به تحصیل در کشور مالزی هستند و این یک امتیاز بسیار عالی برای دانشجویان جدیدالورود به شمار می آید.

دانشگاه های مالزی شامل دو دسته خصوصی و دولتی می باشند که خود خصوصی ها نیز به دو دسته دانشگاه های خصوصی وابسته به کشور مالزی و پردیس های بین الملل وابسته به دانشگاه های خارجی مانند موناش استرالیا و ... تقسیم می شوند. شرایط پذیرش برای هرکدام از دانشگاه ها متفاوت است.

اما به طور کلی می توان گفت مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی:
-رزومه تحصیلی شامل سوابق تحصیلی است که نمونه آن ها را می توانید از اینجا دانلود کنید.
-ریزنمرات ترجمه شده
-مدرک زبان بین الملل (آزمون تافل یا آیلتس) که برای برخی دانشگاه ها اجباری و برای برخی اختیاری است ولی امتیاز مثبت محسوب می شود.
-توصیه نامه از اساتید برای مقاطع تحصیلات تکمیلی
-انگیزه نامه تحصیلی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی برای برخی دانشگاه ها مورد نیاز است. برای دانلود نمونه انگیزه نامه های بسیار معتبر اینجا را کلیک کنید.
و مدارک دیگر که برای هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد و باید به سایت خود دانشگاه مراجعه کرد. مشاوران شریف شما را در بررسی سایت های دانشگاه های خارجی و نحوه تهیه و تکمیل مدارک کمک خواهند کرد و همراه شما خواهند بود، به طوری که خود شما بدون صرف هزینه های اضافی به صورت شخصی از دانشگاه های خارجی پذیرش بگیرید.

بورسیه های تحصیلی مالزی شامل تخفیف های شهریه ای از دانشگاه های مالزی، بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی از استاد (supervisor) است. برای هر کدام از این موارد شرایط خاصی وجود دارد که با توجه به شرایط تحصیلی شما در مالزی و سوابق تحصیلی شما در گذشته ممکن است به شما تعلق بگیرد. به طور کلی با روش هایی که مشاوران شریف در اخذ پذیرش و حتی برنامه ریزی تحصیلی در اختیار شما قرار می دهند می توانید در مرحله اخذ پذیرش و نیز در حین تحصیل شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مالزی را احراز کنید.

به طور کلی هزینه های تحصیل در مالزی نسبت به بسیاری از کشورهای جهان کمتر است. چنانچه می توان هزینه تحصیل از 5 هزار تا 8 هزار دلار در سال برای مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکترا و حتی پیش دانشگاهی است.
هزینه خوابگاه معمولا بین 150 تا 250 دلار شامل اتاق استراحت، میز، تلوزیون، اینترنت پرسرعت و ... می باشد و هزینه آپارتمان یا خانه بین 400 تا 800 دلار است. هزینه خرید و تفریحات دانشجو نیز به صورت میانگین حدودا 400 دلار در ماه می باشد. 
متاسفانه در این کشور امکان کار دانشجویی به صورت هفتگی وجود ندارد و دانشجویان نمی توانند از این طریق به فکر مخارج تحصیلات خود باشند.

قطعا مشاوران شریف با توجه به شرایط و سوابق تحصیلی و زندگی شما و هدف از مهاجرت و ادامه زندگی در خارج از کشور بهترین راه و مطمنا ارزان ترین راه را به شما پیشنهاد خواهند داد. چرا که باور داریم با این کار علاوه بر کمک و خدمت به هم وطن خود، گامی در جهت پیشرفت علمی کشور عزیزمان ایران برمی داریم.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان