Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

مرور مطالب به شیوه های صحیح
 
 برای اینکه نتیجه تمامی مطالعات و تست زنی های خود را به خوبی ببینید باید مروری موفق بر مطالب داشته باشید که با روش خلاصه نویسی صحیح می توان بهترین مرور بر مطالب را داشت.

روش های مرور مطالب درسی به شیوه صحیح عبارتند از:

*مرور از روی جزوه و کتاب: این روش از مرور به این صورت است که کتاب را در دست گرفته و از اول تا آخر آن را می خوانیم  و مرور می کنیم در این روش علاوه بر مرور نکات مهم نکات فرعی نیز دوباره تکرار می شود.

* مرور با تست: می‌توانید با زدن تست، ضمن حفظ آمادگی مطالب مورد مطالعه برای کنکور یا آزمون تستی ،آن را مرور کنید؛ اما مرور با تست نمی‌تواند جامعیت مطلب را تضمین کند. ولی این مرور می تواند در آزمون های تستی بسیار تاثیر گذار باشد.

* مرور از روی خلاصه نویسی: این نوع مرور، کامل‌ترین و مطمئن‌ترین و نیز سریع‌ترین شکل مرور است. که البته باید خلاصه نویسی خوب و کاملی داشته باشید. باید ابتدا کمی به ذهنتان فشار بیاورید تا گرسنه شود و آنگاه می‌توانید از روی منبع اصلی (جزوه و کتاب) آن را کامل کنید. این کار باعث می‌شود تا شما تمامی مطالب را مرور کنید و مطلبی از قلم نیفتد. در این روش باید روش های خلاصه برداری را نیز بدانید برای گرفتن مشاوره در این رابطه می توانید با مرکز مشاوران شریف تماس بگیرید.

صحیح مرورکنیم:

اما این که با چه فاصله زمانی، مطالب را مطالعه و مرور می‌کنیم نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.
اول یکبار بعد از تمام شدن درس مطالب را مرور می کنیم. تا یک هفته بعد مطالب در حافظه ما وجود دارد، اما یک هفته بعد باید مجددا الگو را به روش گفته شده مرور کرد. مرور بعدی در آخر ماه و مرور های بعدی باید حداقل ماهی یکبار باشد.
داشتن یک تقویم می تواند به شما کمک کند تا این مرور ها را انجام دهید. به این ترتیب که بعد از رسم الگوی یادآوری، در فواصل یک روز، یک هفته، یک ماه و 4 ماه، نام الگویی را که باید مرور کنیم، یادداشت نماییم تا در روز مرور آن را به طور کامل انجام و برای آزمون ها و امتحانات آمادگی 100 درصد را کسب نمایید.
 
برای مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی تحصیلی، جلوگیری از افت تحصیلی، روش صحیح مطالعه درسی و در نهایت کسب رتبه های برتر کنکور و موفقیت در مدرسه و دانشگاه فقط با مشاوره از نخبگان شریف یا مشاوران شریف محقق می شود.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان