Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

مشاوره تحصیلی - نکاتی برای بهتر درس خواندن

این نوشته هم برای دانش آموزان مفید است و هم برای دانشجویان پس ما را تا پایان این نوشته همراهی کنید:
* مکان مطالعه و درس خواندن خود را تغییر دهید
اینکه مکان مطالعه شما هر از چند گاهی تغییر کند بسیار مهم است .اگرچه بسیاری از دانشجویان به مطالعه در کتابخانه شدیدا معتقد هستند، اما دانشمندان علم ادراک بر این باورند تغییر متناوب محیط مطالعه برای یادگیری بسیار موثر است. در محل مطالعه خود پارامتر مناظر دور دست را داشته باشید برای اینکه خستگی چشمانتان را کاهش دهید.
*مطالعه و انجام تکالیف گروهی
داشتن کار گروهی به شما بسیار کمک خواهد کرد. من خودم در دوران دانشگاه در بسیاری از درس ها مشکل داشتم رفیقم هم همین طور بعد با کمک هم و با خواندن گروهی توانستیم نمرات اول و دوم کلاس را بدست آوریم و این کار بسیار سودمند برایمان بود.
* استفاده از فلش کارت‌ها:
بعضی وقت‌ها بهترین شیوه، همان شیوه‌ای است که همیشه از آن استفاده می‌شود. درست است که کارت‌های فلش قدیمی هستند اما هنوز وسایل خوب و قابل اتکایی هستند. داشتن فلش کارتها می تواند برای درس های فرار بسیار مفید باشد.
* امتحان دادن
دادن امتحان می تواند سبب شود که یادگیری افزایش پیدا کند.هر چقدر هم که از امتحان تنفر داشته باشید اما مطالعات نشان می‌دهد یک ارزشیابی جدی مانند امتحان نه تنها مؤید میزان دانش دانشجویان است بلکه می‌تواند کیفیت و ارزش علمی را نیز افزایش دهدداشتن آزمون ها و ارزیابی های مستمر می تواند شما را برای یافتن اشکالاتتان کمک و یاری نماید.
* خوابیدن
داشتن خواب به اندازه معمولا 6 تا 8 ساعت می تواند یادگیری را بالا ببرد و بدن را آماده سازد.بس از خواب مفید خود نزنید.
* خود را در هیچ گروه یا دسته‌ای قرار ندهید
در رابطه با دانشجویان این را بگویم که اگر می خواهید در گروهی قرار بگیرید باید از درستان بزنید و دیگر آن نتیجه ایده آل را نخواهید گرفت. دانشجویان اغلب خود را در یک دسته خاص طبقه‌بندی می‌کنند. به عنوان مثال خود را دانشجوی دارای هوش دیداری یا دارای هوش شنیداری قلمداد می‌کنند یا اینکه برخی معتقدند طرف چپ مغزشان فعال‌تر است یا برخی بر این باورند که طرف راست مغزشان فعال‌تر است.
* حضور در کلاس
سخت نگرفتن اساتید در کلاس آمدن دانشجویان باعث شده تا دانشجویان سلیقه ای سر کلاس بیایند. سر کلاس آمدن خود به خودی خود می تواند باعث یادگیری مطالب شود. چه بسا اگر در این کلاس ها حضور ذهن هم داشته باشید می توانید بهتر یاد بگیرید و  به این نکته هم توجه کنید که استادان از مطالبی که گفته اند امتحان می گیرند و یادگیری آنها بسیار مهم می باشد.
* خود را غرق جزوه‌ها و منابع درسی متعدد نکنید
با توجه به این ضرب‌المثل قدیمی که کیفیت بهتر از کمیت است، یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد غرق شدن در خیل عظیم جزوه‌ها و کتاب‌های درسی متعدد شیوه موثری برای یادگیری نیست. پس داشتن یک جزوه که شما را در یادگیری کمک می کند بسیار می تواند بهتر از 100 جزوه باشد که شما را گمراه سازد. برای کنکور هم سراغ بهترین جزوه ها بروید و بهترین کتاب های آموزشی.
*نظم داشته باشید
نظم می تواند عاملی موثر در مشغول نشدن ذهن باشد و باعث بالا بردن تمرکز گردد. نظم در هر کاری باعث بهتر شدن نتیجه آن می شود.
*داشتن مشاور تحصیلی
داشتن مشاوری که مشکلات را برای آدم بگوید و برای آنها راهکار هایی ارئه دهد و همچنین دارای تجربه باشد که بتواند راه های جدیدی پیش رو بگذارد. توصیه ما تماس با مرکز مشاوران شریف و استفاده از مشاوران ارشد آنهاست.

برای مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی تحصیلی، جلوگیری از افت تحصیلی و پیشرفت تحصیلی و در نهایت کسب رتبه های برتر کنکور و موفقیت در مدرسه و دانشگاه فقط با مشاوره از نخبگان شریف یا مشاوران شریف محقق می شود.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان