Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره زندگی و تحصیل در کانادا

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

زندگی و تحصیل در کانادا - مالیات کشور کانادا

در کشورکانادا به دوصورت ایالتی و فدرال مالیات دریافت می شود. این دو بخش مالیات را از افراد و شرکت ها اخذ می کنند. در کانادا مالیات ها در راه های خدمات عمومی،راهسازی،مدارس دولتی،خدمات درمانی و ... خرج می شود. همانند خیلی دیگر از کشورها ،مالیات در کانادا نیز بر چهار صورت دریافت می شود که مالیات بر در آمد ،مالیات بر فروش ،مالیات بر املاک و دارایی ها و مالیات بر ارزش افزوده نام دارند در کانادا بخاطر ایالتی بودن نمی توان برای دریافت مالیات قانونی کلی را ذکر کرد.

چهار روش مالیات را بطور اختصار توضیح می دهیم.
مالیات بر املاک و دارایی ها: برای افرادی که صاحب ملک می باشند مالیاتی تخصیص داده می شود که باید آنرا به شهرداری پرداخت کنند. مبلغ این مالیات به شهر محل سکونت و ارزش ملک بستگی دارد و مدت زمان پرداخت آن نیز بر همان اساس تخمین زده می شود.
مالیات بر ارزش افزوده:این مالیات در هر دو دولت فدرال و ایالتی اخذ می شود و به اجناس تعلق میگیرد ،اجناسی مانند الکل،دخانیات،بنزین و …. . این مالیات تقریبلا ثابت است و به قیمت کالا ربطی ندارد.این مالیات خرج افراد بی بضاعت و خانواده هایی که فردی معلول دارند می شود.
مالیات بر درآمد:این مالیات که توسط آژانس درآمد جمع آموری میشود معمول ترین و اصلی ترین نوع مالیات در کشور کانادا است.تشخیص این مالیات به گونه ای است که هر ساله افراد و خانواده ها اظهار نامه ی مالیاتی را پر می کنند و با توجه به آن مالیات پرداخت می کنند. این مالیات برای افرادی است که دارای شغل یا دارای یک تجارت شخصی،کسب درآمدهای جانبی از سرمایه گذاری ها به فرد تعلق می گیرد.
مالیات بر فروش: این مالیات هنگام خرید به کالا تخصیص داده می شود که حدود 5 درصد است در هر استانی متفاوت می باشد.
 
 


برای تحصیل در کانادا و استفاده از شرایط و مزایای کشور کانادا باید از شرایط زندگی در کانادا اطلاع کامل یافت. بنابراین برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ بورسیه تحصیلی کانادا باید با از سایت دانشگاه های کانادا اطلاعات لازم را کسب کرده و برای تهیه مدارک لازم مانند رزومه تحصیلی و انگیزه نامه تحصیلی با مشاوران شریف تماس بگیرید.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره زندگی و تحصیل در کانادا

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان