Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

شرایط تحصیل و زندگی در اروپا چگونه است و مراحل اقدام برای تحصیل چیست ؟
آیا تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی در کشورهای اروپایی امکان پذیر است؟
مراحل اپلای و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی چیست؟

برای جواب این سوالات این متن را بخوانید:
تحصیل در اروپا یعنی انتخاب کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، انگلیس، هلند، سوئیس، سوئد، فنلاند، نروژ، بلژیک و ... که هرکدام شرایط بسیار عالی برای تحصیل و زندگی دانشجویی و حتی اقامت پس از تحصیل برای شما رقم می زند. دانشگاه هایی مانند: آکسفورد، ETH، کالج لندن(UCL)، EPFL، دانشگاه مونیخ آلمان، دلف هلند و لوند سوئد تنها شامل چند مثال ساده از دانشگاه های بسیار عالی این قاره است.

مراحل و شرایط تحصیل در اروپا کمی متفاوت از دانشگاه های کانادا و آمریکا می باشد. مسائلی که یک دانشجو برای حضور در این کشورها با آن ها روبرو است شامل:
- مراحل اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی
- مدارک موردنیاز جهت اپلای
- شرایط تحصیل رایگان در اروپا و بورسیه های تحصیلی
- هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی

به طور کلی مراحل پذیرش هرکشور و هزینه های تحصیل و زندگی در آنها با هم متفاوت است و به یک روند دقیق نمی توان دست یافت ولی به طور کل می توان گفت باید ابتدا کشور تحصیل خود را انتخاب کنید تا بتوانید مدارک و شرایط تحصیل آن کشور را تهیه کنید. برای مثال برای برخی دانشگاه ها مدرک زبان الزامی است، ولی برای برخی ضروری نیست. پس برای اطلاع از تحصیل در هر کشور با مشاوران شریف تماس بگیرید.

به طور کلی مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کشورهای اروپایی در زیر آمده است ولی ممکن است برای برخی دانشگاه ها مدارک درخواستی متفاوت باشد:
- ریزنمرات تحصیلی که برای هر کشور و هر مقطع تحصیلی ممکن است به زبان آن کشور باشد.
- توصیه نامه از اساتید 
- انگیزه نامه تحصیلی که کلیاتی از موفقیت های تحصیلی و دلایل شما از تحصیل در رشته قبلی و رشته و دانشگاه آینده است. برای آگاهی از جزییات این نوع مدرک مهم و دانلود نمونه هایی از آن اینجا را کلیک کنید.
- رزومه تحصیلی شامل سوابق تحصیلی شما می باشد که نحوه نگارش آن و نمونه های به روز شده را در اینجا می توانید ببینید.
- مدرک زبان بین المللی که برای مقطع کارشناسی اکثر دانشگاه ها مدارک زبان آن کشور و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی مدرک زبان انگلیسی معتبر لازم است. که البته برخی دانشگاه ها بدون مدرک زبان هم پذیرش دانشجو داشته اند‌.

تحصیل در چند کشور اتریش، فنلاند، نروژ، آلمان تقریبا رایگان بوده و دانشجویان در این کشورها فقط به فکر پرداخت هزینه زندگی هستند. در کشورهای اروپایی بورسیه های زیادی برای دانشجویان ارائه می شود و دانشگاه ها نیز هرساله به تعداد زیادی از دانشجویان کمک هزینه تحصیل می دهند که برای اطلاع از آن ها باید به سایت های مربوطه مراجعه کنید و برای راحتی کار و افزایش سرعت عمل با مشاورین شریف تماس بگیرید. زیرا مشاوران شریف با آموزش شما در نحوه دسترسی به اطلاعات دقیق و به روز شده ماهیگیری را یاد می دهند.

هزینه زندگی در کشورهای اروپایی متفاوت است ولی به طور کلی می توان گفت از 500 تا900 یورو در ماه باتوجه به شهر محل تحصیل و زندگی و نوع زندگی متغیر است.

مشاوران شریف در تمامی مراحل برنامه ریزی، تهیه مدارک و اطلاع از کشور مقصد و نیز نحوه دسترسی به مدارک مورد نیاز همراه شما هستند.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان