Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

آشنایی با کشور استرالیا


نام: استرالیا
پایتخت: کانبرا
واحد پول: دلار استرالیا Daily Exchange Rates
مذهب: انگلیکن (26%) کاتولیک رومی (26%) کلیسای متحد در استرالیا (8%) ارتودوکس.
امید طول عمر: 75سال
زبان رسمی: انگلیسی
نوع حکومت: دموکراتیک،فرمانداری کل (وابسته به انگلیس)
رشد سالانه جمعیت: 9/0 درصد
جمعیت: 19,913,144 تا سال 2004
 

جغرافیای کشور استرالیا

سرزمینی تقریبا هموار به نام استرالیا که با ۶/۷ میلیون کیلومتر مربع مساحت، کوچک‌ترین قاره جهان به حساب می‌آید. رکز این قاره خشک و خالی از سکنه می باشد در حالی که ناحیه غربی آن را فلات غربی استرالیا و شرق آن را رشته کوههای جداکننده تشکیل می‌دهد که تراکم جمعیت در آنجاست. بلندترین نقطه استرالیا قله‌ای در کوهستان برفی است که ۲۲۲۸ متر ارتفاع دارد و پست ترین نقطه آن پانزده متر پایین تر از سطح دریاست، که در دریاچه اِیر قرار دارد. بلندترین رودخانه استرالیا رود دارلینگ است که بیش از دو هزار و هفتصد ک. م. طول دارد. این رود با پیوستن به رود مورای که دومین رود بزرگ استرالیاست در جنوب قاره اروپا به اقیانوس منجمد جنوبی می‌ریزد.این قاره که از زمان های قدیم از بقیه قاره ها جدا شد دارای زیست گونه های جانوری و گیاهی بی نظیر و بی همتایی است. استرالیا اقیانوس آرام جنوبی را از اقیانوس هند جدا می‌کند. درازای سرزمین اصلی از شمال تا جنوب 3135 کیلومتر و پهنای آن از شرق به غرب 3782 کیلومتر است. استرالیا ۲۵٬۷۶۰ کیلومتر مرز دارد که تماماً مرز آبی و مرز خشکی مشترک با کشور ها ندارد و از مهم ترین شهر های آن سیدنی وکانبرا را می توان نام برد.این کشور بزرگترین آزاد راه جهان را نیز داراست .

 آب و هوا

کشور استرالیا دارای آب و هوایی شمالی استوایی می باشدکه  با تابستانهای مرطوب (ژانویه تا مارس) و زمستان های خشک شناخته می شود. ساحل شمالی استرالیای غربی و سرزمین شمالی درمعرض بادهای موسمی تابستانی قرار دارند. مناطق مرکزی فوق العادده گرم و خشک است – بیش از یک سوم استرالیا میزان بارندگی کمتر از 255 میلیمتر در سال را داراست. در سواحل جنوب شرقی این کشور که جمعیت متراکم است و شهر های مهم نیز در این قسمت هستند دارای آب و هوایی چهار فصل و معتدل می باشد. بارش برف زمستانی در زمینهای بلند جنوب شرقی و تاسمانی متداول است.

حکومت استرالیا

حکومت کشور استرالیا دارای پارلمان ها و سنا ومجلس می باشد.پارلمان فدرال متشکل است از دو مجلس که با رأی اجباری تمامی افراد بالغ انتخاب می‌گردد. مجلس سنا دارای 76 عضو است که با تعیین تعداد نمایندگان به نسبت جمعیت هر منطقه انتخاب می‌شوند , 12 سناتور از هر ایالت برای مدت شش سال و 2 سناتور ا زهر دو «سرزمین» برای مدت سه سال انتخاب میشوند.. مجلس نمایندگان با 148 عضو که دوره ی حضور آنها در مجلس سه سال می باشد،تشکیل می شود. نخست وزیر را که دارای پشتیبانی اکثریت در مجلس نمایندگان است، فرماندار کل انتصاب می‌کند. باید بگویم این کشور زیر نظر انگلیس می باشد و فرماندار کل را ایشان انتصاب می کنند. با این حال هر ایالت دولت خود را دارد که توسط آنها ادارهمی گردند.
این کشور از احزاب سیاسی مختلفی تشکیل شده است که اصلی ترین آنها عبارتند از :
• حزب کارکر استرالیا، دموکراتهای استرالیا (لیبرال)
• حزب لیبرال استرالیا (محافظه کار)
• حزب ملی استرالیا (محافظه کار)

اقتصاد استرالیا

صادرات این کشور بر اساس مواد معدنی صورت می گیرد به نحوی که اکنون مواد معدنی بیش از 30% صادرات کشور را به خود اختصاص می‌دهد استخراج معادن در این کشور بعد جنگ جهانی دوم شدت گرفت. استرالیا ذخایر بزرگی از زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی، اورانیوم، سنگ آهن، مس، نیکل، بوکسیت ،‌طلا و الماس را دارا می باشد. برای صنایع تولیدی این کشور می توان آهن و فولاد، ساختمان سازی،‌پالایش نفت و مواد پتروشیمی، تولید وسایل نقلیه و مهندسی را نام می باشد. از دیگر کارای اقتصادی در این کشور کشاورزی و دامداری است. اتکای استرالیا به بخش کشاورزی و دامداری بسیار کاهش یافت است و در 1990 دولت برنامه‌هایی را برای کاهش تعداد گوسفند اعلام کرد. اما  امروزه با توجه به این امر هنوز دامداری در این کشور بسیار رونق دارد و اولین تولید کننده پشم در جهان می باشند. بخش قوی تجاری، شامل بانکها و بنگاه‌های مالی به تنوع اقتصادی می‌افزاید.سطح زندگی مردم در این کشور بالا و هزینه ی زندگی نیز بالا می باشد.

برای تحصیل در خارج از کشور ابتدا باید با شرایط زندگی و تحصیل در آن کشور آشنا بود تا بتوان براساس مدرک تحصیلی و نوع زندگی تصمیم درستی برای تحصیل در خارج گرفت. مشاوران شریف با اشراف کامل بر شرایط زندگی و تحصیل در استرالیا شما را در این تصمیم بسیار مهم همراهی می کنند. علاوه بر این برای تهیه مدارک لازم از جمله رزومه تحصیلی و انگیزه نامه تحصیلی و نیز روند اخذ پذیرش تحصیل و بورسیه تحصیلی استرالیا با مشاوران شریف تماس بگیرید.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان