Facebook +Google Twitter Instagram RSS
مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

کار دانشجویی در استرالیا

با داشتن کار در کنار تحصیل در استرالیا نه تنها درآمد کسب می کنید، بلکه با افراد محلی برخورد می کنید، انگلیسی خود را تقویت می کنید و مهارت های جدیدی می آموزید.
در ادامه به برخی از رایج ترین پرسش و پاسخ های مربوط به کار پاره وقت پاسخ می گوییم.
 

آیا یافتن شغل پاره وقت آسان خواهد بود؟

بله – البته اگر از قدرت ابتکار عمل خود بهره گیرید و خیلی درباره کاری که انجام می دهید ایرادگیر نباشید. منتظر نمانید تا شغل ایده آل به شما رو کند (مخصوصاً کارهای نیمه وقت که اغلب حتی برایشان آگهی هم نمی دهند). فعال باشید: تلفن را بردارید، به شرکت های مختلف بروید، رزومه تحصیلی و کاری خود را به کارفرمایان بفرستید. استرالیایی ها به دانشجویانی که خودشان برای کار پیش قدم می شوند به خوبی پاسخ می دهند.

آیا ویزای جداگانه ای برای کار کردن نیاز است؟

اگر شما دانشجویی بین المللی باشید که مدت تحصیل شما در استرالیا بیش از سه ماه باشد، همزمان با درخواست ویزای دانشجویی اجازه کار نیز برای شما صادر می شود.  

چند ساعت در هفته می توان کار کرد؟

در طول ترم دانشگاهی بیست ساعت در هر هفته می توان کار کرد و در تعطیلات بین دو ترم به مدت نامحدود (تمام وقت) می توان مشغول به کار شد. اداره مهاجرت استرالیا تمام فعالیت های شما را زیر نظر دارد و ساعات کار اضافی ممکن است سبب ابطال ویزای دانشجویی شما و اخراج از استرالیا شود پس به خاطر داشته باشید که حتما به کارفرمای خود اطلاع دهید که دانشجو هستید و نباید بیش از هفته ای بیست ساعت کار کنید.

چه شغل هایی برای دانشجویان وجود دارد؟

در حالت ایده آل، کاری نیمه وقت در زمینه تخصص خود خواهید یافت. اما در ابتدای کار شاید بهتر باشد به کار در هتل ها، رستوران ها، و سوپرمارکت ها فکر کنید یا به چیدن محصولات کشاورزی، رانندگی تاکسی یا مراقبت از سالمندان فکر کنید. تمام این کارها شما را با افراد جدیدی آشنا خواهد کرد و کمک می کند تا انگلیسی خود را بهتر کنید.

کجا به دنبال کار نیمه وقت بگردم؟

خب، بهتر است خودتان پیش قدم شوید. اما در روزنامه های محلی هم می توانید آگهی های استخدامی را ببینید. مثلاً در آدلاید نسخه های روزهای یکشنبۀ روزنامۀ اَدوِرتایزر The Advertiser آگهی های استخدامی فراوانی دارد. همچنین می توانید وبسایت های کاریابی را مرور کنید، از جمله Seek, CareerOne, Coles, Woolworths
 

آیا می توان به عنوان داوطلب (کارآموزی بدون دستمزد) کار کرد؟

بله، بسیاری از دانشجویان خارجی در استرالیا به صورت داوطلبانه کار می کنند زیرا می توانند از این راه فرصت های شغلی آینده خود را بیابند.

چقدر درآمد خواهم داشت؟

بیشتر دانشجویان در حین تحصیل در استرالیا حدوداً هفته ای ۳۰۰ دلار درآمد خواهند داشت و در زمان تعطیلات بیشتر از این مقدار. در ادامه میزان دستمزد ساعتی برای کارهای معمول دانشجویی را فهرست می کنیم:
•    کار در سوپرمارکت (صندوق دار): ۱۶ تا ۲۲ دلار
•    کار در سوپرمارکت (چیدن قفسه ها): ۱۵ تا ۲۰ دلار
•    پیشخدمت رستوران: ۱۲ تا ۱۵ دلار
•    کار اداری: ۱۸ تا ۲۵ دلار
•    رانندگی تاکسی: ۱۱ تا ۱۵ دلار
•    چیدن میوه: ۱۸ تا ۲۰ دلار
•    کار در پمپ بنزین: ۱۶ تا ۲۲ دلار
•    مراقبت از سالمندان: ۲۰ تا ۳۰ دلار

آیا کار پاره وقت هزینه های زندگی در استرالیا را پوشش می دهد؟

کار پاره وقت شاید هزینه های زندگی در استرالیا را پوشش دهد اما مطمئناً به هزینه مسکن یا خوابگاه شما، تعداد ساعات کاری و میزان پولی که خرج می کنید بستگی دارد.

در صورتی که قصد تحصیل در استرالیا را دارید باید ابتدا هزینه های تحصیل و زندگی را بررسی کنید. در نگاه اول شاید هزینه های خیلی بالا باشد ولی نگران نباشید. شما می توانید علاوه بر امتحان کردن شانس خود برای تحصیل رایگان در استرالیا و اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا می توانید به فکر کار کردن در این کشور نیز باشید تا مقداری از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنید.

مشاوران شریف با تیم نخبه خود علاوه بر مشاوره تحصیلی، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی و بورسیه تحصیلی استرالیا را به شما خواهند آموخت تا بتوانید به صورت رایگان در کشور استرالیا پذیرش بگیرید.
کانال تلگرامی مشاوران شریف

برای مشاوره

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)تگ های مطلب

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود
دانلودها
انگیزه نامه
رزومه
نکات کاربردی
نظر مخاطبان